منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
شناسه خبر: 301428
گروه :خبر
13941217000002_PhotoA

مقامات سازمان‌های مالیاتی برخی کشورهای جهان اقدام علیه شخصیت‌هایی که نام آنها در اسناد پاناما آمده است را آغاز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سازمان‌های مالیاتی برخی کشورهای جهان از جمله استرالیا و نیوزیلند تحقیقات و اقدامات خود علیه شخصیت‌های تابع این کشورها که نام آنها در اسناد پاناما ذکر شده است را آغاز کردند.

اسناد پاناما که به تازگی منتشر شده است شامل 11.5 میلیون سند به حجم 2.8 ترابایت است که اسناد فعالیت‌های پولشویی و فرار از مالیات بسیاری از شخصیت‌های ثروتمند و یا سیاسی جهان را رو کرده است.

این اسناد توسط یک روزنامه آلمانی منتشر شده است و با مشارکت حدود 400 خبرنگار در سراسر جهان مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است.

این اسناد شامل فعالیت‌های افراد از سال 1977 تا پایان سال 2015 است و نشان می‌دهد که بسیاری از شخصیت‌های ثروتمند و یا رهبران سیاسی جهان از شرکت‌های پوششی برای پولشویی، فرار از مالیات و یا فعالیت‌های مالی غیرقانونی استفاده می‌کردند.

بنا به اعلام روزنامه گاردین انگلیس، این اسناد نشان دهنده یک شبکه مخفی معاملات در میان برخی سیاستمداران جهان است.

سازمان مالیات استرالیا امروز اعلام کرد در حال بررسی 800 مشتری ثروتمند استرالیایی شرکت ماساک فونسکا است.

این سازمان اعلام کرده که تاکنون توانسته است 800 شخصیت استرالیایی در ارتباط با شرکت ماساک فونسکا را شناسایی کند که 120 نفر از این افراد از خدمات یک شرکت ارائه خدمات بین‌المللی در هنگ کنگ استفاده کرده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است