منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷
شناسه خبر: 211863
گروه :خبر
13930624000313_PhotoA

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به تشکیل تیمی توسط فرمانده نیروی انتظامی برای بررسی حادثه ممسنی اقدامات نیروی انتظامی در این موضوع با دستور قضایی صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در رابطه با بحث سربازتکنسین‌ها و خدمت کردن آنها به عنوان سربازتکنسین گفت: براساس قانون، در صورتی که بتوان نیروهای مسلح لطمه نخورد، می‌توان سرباز را دراختیار وزارتخانه قرار داد و این سربازتکنسین‌ها نیز می‌توانند در زمره همین سربازان قرار داشته باشند که این موضوع منوط به موافقت ستادکل نیروهای مسلح است.

وی در رابطه با سؤالی در خصوص بدپوششی مردان گفت: پوشش هنجاری اجتماعی است و همگان باید به پوشش خود در این راستا توجه کنند، چرا که پوشش نشانه شخصیت است و صد سال پیش عاملی بود که براساس آن که هر کسی با لنگ و زیرشلواری به خیابان می‌آمد جریمه می‌شد، ما اکنون جریمه نمی‌کنیم، از آنان درخواست داریم خودشان رعایت کنند ولی چنانچه هنجارشکنی کنند، طبق قانون با آنان برخورد می‌شود.

وی در خصوص حادثه ممسنی گفت: هر اتفاقی که در آنجا صورت گرفت و نیروی انتظامی انجام داد، براساس دستور قضایی بوده است و ما به عنوان ضابط قضایی باید دستور قضایی را اجرا کنیم و به نظر من کمی خویشتنداری خانم دکتر در این حادثه نیز هیچ مشکلی در پی نداشت و در لحظات اول، مشکلات حل می‌شد.

وی تصریح کرد: فرمانده نیروی انتظامی برای بررسی موضوع، تیمی را اعزام کردند و با دکتر مربوطه نیز گفت‌وگو شده است، ولی این موضوع همچنان در حال بررسی است و در صورت مشخص شدن نتایج بررسی، اعلام می‌شود.

وی در رابطه با سؤالی مبنی بر اینکه آیا خودرو حریم شخصی است یا خیر، گفت: اگر خودرو در جایی باشد که در دید افراد و جامعه نباشد، حریم شخصی است، ولی اگر در انظار عمومی باشد، از شمول قانون حریم خصوصی خارج می‌شود.

منتظرالمهدی در رابطه با برگزاری عروسی‌های مختلط در باغ‌های اطراف تهران گفت: اداره اماکن نیروی انتظامی براساس قانون اماکن عمومی، برخورد لازم را در این موارد صورت می‌دهد و متأسفانه در برخی باغ‌های شخصی جشن‌های مختلط انجام می‌شود که چنانچه چنین مراسمی توسط نیروی انتظامی مشاهده شود و یا گزارش شود، با عاملان آن برخورد می‌شود و چنانچه سالن‌های دارای مجوز نیز چنین اقدامی انجام دهند، برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است