منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷
شناسه خبر: 298126
گروه :خبر
752215-300x225

فرماندار شهرستان حاجی آباد با بیان اینکه تاکنون همت ها و صحبت هایی در زمینه اقتصاد مقاومتی شده است اما اقدامات خوبی نبوده است،گفت: دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی به تنهایی نمی تواند ورود پیدا کند باید همه نظام جمهوری اسلامی و مردم به کمک دولت بیایند تا بتوانیم به اقتصاد داخل کشور رونق ببخشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جهانگیری فرماندار حاجی آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پیارم حاجی آباد، در خصوص شعار سال 95 ، اظهار کرد: همان طور که ما در بحث امنیتی و نظامی مقام معظم رهبری در سخنرانی و در پیام سال 95  بر اقدامات عملی در حوزه اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند که ضرورت برنامه ریزی در این زمینه مشخص می شود.

 

جهانگیری افزود: وقتی در هر عملی نقایصی دیده می شود باید به دنبال راهکاری برای رفع آن نواقص باشیم و در مساله اقتصاد نیز شاهد برخی از مشکلات و نقص ها می باشیم  که راهکار آن اقتصاد مقاومتی است این رهگذر را مقام معظم رهبری سالهاست که بیان می کنند  و راه حل مشکلات بیکاری و رکورد به حساب می آید.

 

فرماندار حاجی آباد ادامه داد: در این راه  هم نیاز به طرح و برنامه ی جامعی از طرف دولت است و هم نیازمند همراهی مردم می باشد در این طرح و برنامه ی جامع باید 7 مورد رعایت شود.  اتحاد و همدلی، کار کارشناسانه  ،تهیه زیر ساخت ها، ایجاد زمینه رقابت سالم ، تببین مساله اقتصاد مقاومتی در رسانه ها، بیان چیستی و چرای و چگونی اقتصاد مقاومتی به مردم و تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری بخش از این موارد است.

 

جهانگیری در ادامه با اشاره به عملکرد دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی ، گفت: به عزم همگانی دستگاه و مردم نیازمندیم متاسفانه دولتها در زمینه اقتصاد مقاومتی به تنهایی نمی تواند ورود پیدا کند باید همه نظام جمعوری اسلامی و مردم بیایند به کمک دولت تا بتوانیم به اقتصاد داخل کشور رونق ببخشیم تا کنون همت ها و صحبت هایی در زمینه اقتصاد مقاومتی شده است اما اقدامات خوبی نبوده است.

 

فرماندار اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی از قبل هم در دستور کار دولت بود و در حال حاضر هم با نام گذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی  دولت و مسئولین بیشتر تلاش می کنند که شعار سال هرچه سریعتر تحقق پیدا کند.

 

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود اقتصاد مقاومتی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است که مقام معظم رهبری فرمودند و پیش بینی می کردند این روزهای کشور را نفت وضعیت خوبی ندارد باید به اقتصاد داخلی کمک بشود و رونق اقتصادی در کشور ایجاد بشود و متکی به تولید داخلی باشیم و این استراتژی کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است .

 

وی افزود: در بحث اقتصاد همه مسئولین باید پای کار بیایند که این اقدام را دولت به تنهایی نمی تواند باید همه ظرفیت نظام جمهوری اسلامی ایران به دولت کمک کنند که این اقدام عملی بشود و از لحاظ شرعی یک تکلیف است باید به بتن این موضوع توجه خاص شود و در دستور کارمان قرار داشته باشد تا تولید داخلی رونق بگیرد و حمایت باید بشود از تولید داخلی و جنس ایرانی کارگاهها و کارخانه هایی که به شکلی نیمه تعطیل هستند باید رونق بگیرد .

 

جهانگیری خاطرنشان کرد: شهرستان حاجی آباد با توجه به شرایط جوی و استراتژیکی که در استان هرمزگان دارد در زمینه کشاورزی و محصولات گلخانه ای، خرمای مرغوب صادراتی ظرفیت بسیار خوبی دارد و ما می توانیم با راه اندازی کارخانه فراوری خرما و بسته بندی و صادرات آن و در بخش گلخانه ها می توانیم با کشت محصولات گلخانه ای و صادرات آن به کشورهای همجوار به اقتصاد  و اشتغال در شهرستان کمک کنیم.

 

اصغر جهانگیری بیان داشت: سال 94 یک شهرک صنعتی در شهرستان افتتاح شد که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و کارگاههای کوچک و کارخانه های فراوری و همان طور که میدانید شهرستان حاجی آباد غنی از معادن روی و اهن کرمیت است که با فراوری این معادن کمک شایانی به اشتغال شهرستان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند