منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
شناسه خبر: 184731
گروه :خبر
image196700

سخنگوی فراکسیون حقوق بشر با بیان اینکه آل سعود با اعدام شیخ نمر تیشه بر ریشه خود می زند،گفت:حکم اعدام شیخ نمر صادر شد که نمونه بارز استبداد در حکومت سعودی ها است .

غلامرضااسد اللهی، سخنگوی فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با بیان اینکه رژیم آل سعود تمام ضوابط حقوقی و بین المللی را زیر پا نهاده است، گفت:آل سعود با قتل عام کودکان یمن بزرگترین جنایت بشری را مرتکب شده است.

وی اظهار کرد: رژیم آل سعود به ضوابط حقوقی و انسانی پایند نیست و با پرورش گروه های جنایت کار تکفیری و داعشی چهره بدی را از ماهیت اسلام و مسلمانان به جهانیان ارائه داده است .
اسداللهی با اشاره به بازداشت شیخ نمر توسط حکومت آل سعود، افزود: این رژیم در درون خود گروه استبدادی داردو با بازداشت آیت الله نمر تمامی مبانی بشری را زیر پا گذاشته است.

وی تصریح کرد:برخلاف تمام مواضع گیری ها و اعتراضات جوامع حقوق بشری حکم اعدام شیخ نمر صادر شد که نمونه بارز استبداد در حکومت سعودی ها است .

سخنگوی فراکسیون حقوق بشر با بیان اینکه آل سعود با اعدام شیخ نمر تیشه بر ریشه خود می زند، تاکید کرد:همه  آزاد اندیشان و همه کسانی که در راستای حقوق مظلومین باید با کمک یکدیگر مانع این اقدام شوند.

وی  اعدام یک شخصیت آزادی خواه را از نا کار آمدی حکومت عربستان دانست و افزود :باید جلوی اقدامات ضد بشری آل سعود گرفته شود چرا که این اتفاقات آبروری مجامع حقوق بشری را خواهد برد.

اسداللهی گفت : کشورهای غربی از حقوق بشر استفاده ابزاری می کنند،و با کشورهای که نوعا با آن ها هم سو هستند با مسائل ضد حقوق بشری این کشورها کاری ندارند اما کشورهای که با آنها همسو نیستند و منتقد سیاست هایشان هستند به مقابله با آنها می پردازند.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه با کشورهای غربی همسو نبوده لذا با کوچک ترین گزارش در باب حقوق بشر برایشان گزارش قطع  نامه  صادر می کنند و از طرفی دیگر چشمشان به جنایات و بسیاری از اقدامات ضد بشری کشورهای هم پیما همسوی خودشان هستند بسته اند.

سخنگوی فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:امروزه حقوق بشر یک ابزار سیاسی در دست قدرت ها است که جایگاه و اصالت خود را به عنوان یک ابزار برای دفاع از حقوق ابنای بشر و تعلقات فرهنگی اش از دست داده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان