منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
شناسه خبر: 309336
گروه :خبر
282910

نام گذاری سال ۱۳۹۵ به « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» نشان دهنده عملکرد نامطلوب دستگاه های ذیربط در سالیان گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان در خصوص واگذاری شبه کارخانه آلومینیومم هرمزگان به شرح ذیل می باشد:

امام خامنه ای مد ظله العالی :«در مورد اقتصاد، اعتقاد ما این است که پیشرفت اقتصاد کشور، باید همراه با عدالت باشد؛ ما اقتصاد منهای عدالت را قبول نداریم؛ یعنی انقلاب قبول ندارد؛ جمهوری اسلامی قبول ندارد.»
کمتر کسی است که در این سال ها فساد اداری و رانت را نشنیده یا ندیده باشد؛ این موضوع قاطبه هم وطنانمان را رنجانده است و با کمی گفتگو با مردم در می یابیم دغدغه ی بسیاری از آن ها رفع همین معضل است. اجرای عدالت توسط دستگاه های مسئول از حقوق مردم کشورمان است و پیگیری نهادهای مردمی و انقلابی در راستای اجرای عدالت و مبارزه با مفاسد نمونه ی بارز آن است.

 

بسیاری در کشور معتقدند که اجرای عدالت با مجازات مجرمین راه حل حداقلی است و به این درک رسیده اند که دستگاه های اداری و به طور کلی ساختار اداری کشور نیاز به بهینه سازی یا باز طراحی دارد.

 

طرحی مطمئن که در آن به عوامل بازدارنده از فساد و قوانین خود نظارتی توجه خاص شود تا به صورت خودکار، خود سیستم اقدام به دفع فساد کند. بخشی از برنامه های اقتصاد مقاومتی که از سوی امام خامنه ای به دولت ابلاغ شد نیز اشاره به همین موضوع دارد.

 
با توجه به روند نامگذاری سال های گذشته، در می یابیم پاشنه آشیل کشورمان از ناحیه اقتصاد و معیشت است؛ نام هایی چون «نوآوری و شکوفایی»، «اصلاح الگوی مصرف»، «حماسه سیاسی و اقتصادی»، «اقتصاد و فرهنگ»، «اقتصاد مقاومتی» و غیره، همه نشان از این دارد که حرکت ملت و دولت باید سوی اقتصادی داشته باشد. امسال نیز شعاری اقتصادی برای برنامه ها و حرکات ملت و دولت انتخاب شد که بیش از نام دیگر سال ها قابل تأمل و تعمق است.

 

 

نامگذاری سال۱۳۹۵به« اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل » بیانگر اهمیت حوزه اقتصاد وانفعال دولت در سالیان گذشته است.حال باید توجه داشت که حداقل سال۹۵،سال اقتصاد مقاومتی همراه با عمل باشد.

 

مردم استان هرمزگان کم و بیش با کارخانه ی آلومینیوم هرمزگان آشنا هستند و خبرهای آن را از خبرگزاری ها، صداوسیما و دیگر رسانه ها شنیده اند، گاه در کوچه و بازار نیز بحث این کارخانه است. شایعات و بعضا ادعاهایی در خصوص این کارخانه مطرح می شد که اهم آن ها در مورد نحوه تولید غیر استاندارد آلومینیوم در این کارخانه است؛ به طوری که ادعا می شد در این کارخانه به جای بکار گیری سوخت های فسیلی و چرخه های گرمایی [ و ایجاد جریان شیمیایی-الکتریکی ] از برق مستقیم برای چرخه تولید آلومینیوم استفاده می شده است و این موضوع سبب ضرر دهی کارخانه آن می شود. فارغ از لزوم بررسی این ادعا، کارخانه آلومینیم هرمزگان به بهانه ی ضرر دهی با قیمت بسیار پایین به بخش خصوصی واگذار شد.

 

طبق مدارک به دست آمده(از سازمان بازرسی کل کشور) و تاکید نهادهای نظارتی و حسابرسی، در واگذاری کارخانه آلومینیوم هرمزگان به بخش خصوصی فساد رخ داده است.

 

به نظر می رسد شایعات و ادعاها در خصوص ضرر دهی کارخانه مذکور نیز در راستای تلقین ورشکستگی کارخانه به هموطنان هرمزگانی و کلاه برداری از مردم بوده است. با وجود گزارش سازمان بازرسی کل کشور و دادگاهی شدن پرونده،در نهایت شگفتی باید به مردم عزیز هرمزگان بگوییم که دادگاه رأی به قانونی بودن واگذاری داده است!!!دم خروس را باور کنیم یا…؟!

 

بسیج دانشجویی خطاب به دستگاه قضائی اعلام می دارد،نام گذاری سال ۱۳۹۵ به « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» نشان دهنده عملکرد نامطلوب دستگاه های ذیربط در سالیان گذشته است.لذا از دستگاه قضایی کشور به عنوان پرچمدار مبارزه با فساد(اقتصادی)انتظار می رود تسلیم فشارهای چپ و راست نشود و عادلانه در جهت احقاق حقوق مردم گام بردارد.

 
اهم خواسته های بسیج دانشجویی از مقامات دولتی و مسئولین قضائی بدین شرح است:
۱- محاکمه ی عادلانه متهمان فساد اقتصادی در کارخانه ی آلمینیوم

۲- قیمت گذاری کارشناسی شده کارخانه و واگذاری ان به بخش خصوصی

۳- بهینه سازی دستگاههای اداری با توجه به قوانین موجود، برای جلوگیری از تکرار این چنین وقایع

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور