منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: 218773
گروه :خبر
IMG_2251

رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب گفت: تشکیل شرکت های تعاونی یکی از روش های سازمان یافته ای است که اقتصاد ملی با تحقق آن عملیاتی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فیروزه میرابی رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب با بیان اینکه تعاون و همکاری ذات در فطرت بشر دارد گفت: زندگی دسته جمعی و گردن نهادن به ضوابط و الزامات از جمله ضروریات  زندگی اجتماعی و تعاون است.

 

 

میرابی تشکیل شرکت های تعاونی یکی از روش های سازمان یافته ای دانست که توانسته تاثیر بسیار مهمی در زندگی امروز بشر برجای بگذارد.

 

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مشاور فرماندار در امور بانوان میناب گفت: افراد در اجتماع به منظور تامین نیازها و اهداف مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود از طریق اداره و نظارت دمکراتیک موسسه ای با مالکیت جمعی با همدیگر به نحو اختیاری توافق نموده اند.

 

 

وی افزود: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تاکید فراوانی بر اصل تعاون دارد، بر اساس اهداف پیش بینی شده در سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی 25 درصد از اقتصاد ملی باید در شرکت های تعاونی پیگیری و عملیاتی گردد.

 

 

 

مشاور فرماندارویژه میناب در امور بانوان میناب خاطر نشان کرد: شرکت های تعاونی علاوه بر همه قابلیت هایی که در خود جای داده اند دارای یک ویژگی بسیار ارزشمند می باشند و این ویژگی تکیه اقشار آسیب پذیر بر بخش تعاون است .

 

 

میرابی تاکید کرد: شرکت های تعاونی باید اقشار آسیب پذیر و دهک های کم درآمد جامعه را به سمت خود کشانده و فضای مناسبی برای همکاری این اقشار فراهم نمایند.

 

 

میرابی اظهار کرد: توسعه بخش تعاون میتواند مستقیما به بهبود توزیع درامد در جامعه و برقراری قسط و عدالت و گریز از تفرق و رو در رویی اقشار مختلف جامعه کمک شایان توجهی نماید.

 

 

وی گفت: تشکیل شرکت های تعاون توسعه و عمران شهرستان ها که با مشارکت حداقل نیم درصد از افراد شهرستان رسمیت می یابند را در دستور کار خود قرار داده است .

 

 

وی از تشکیل شرکت های تعاونی روستایی در شهرستان میناب خبرداد و افزود: با توجه به امتیازات ویژه ای که این شرکت ها نسبت به سایر شرکت ها دارند می تواند بخش قابل توجهی از فعالیت های اقتصادی را به خود جلب نمایند.

 

 

رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در پایان گفت: با سیاست گذاری، هدایت صحیح مشارکت ، همکاری آحاد جامعه و گروه های هدف به زودی شاهد پر کردن خلا های موجود و ترمیم اقتصادی با ماموریت و رسالتی که بخش تعاونی برعهده دارد  در کشور و شهرستان میناب خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است