منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
شناسه خبر: 370152
گروه :خبر
%d9%85%d8%ac%d9%85%d8%b9

مسئول مرکز راهبردی شورای اقشار ناحیه مقاومت بسیج اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی که امروز در جامعه می باشد نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، نخستین مجمع بسیج شهرستان جزیره کیش با حضور امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت، جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، فرمانده سپاه فرودگاه کیش، نماینده ولی فقیه در سپاه کیش، فرمانده سپاه کیش، مسئولان اقشار وشوراهای حوزه ها و پایگاه های کیش و بسیجیان جزیره مرجانی کیش در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش برگزار شد.

 

بنابر این گزارش، ابراهیم خادمی زاده فرمانده سپاه کیش و نائب رئیس مجمع با اشاره به اینکه مجمع بسیج کیش متشکل از کارگروه ها و شورراهای اقشار بسیج است، گفت: این مجمع با هدف شناسایی مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی حوزه شهری با حضور افراد صاحب نظر به عنوان یک اتاق فکر تشکیل شده است.

وی افزود: کارگروهای اقشار مختلف با بررسی معضلات و مشکلات حوزه های خود تلاش می کنند تا راهکارهایی برای از میان برداشتن آن به مجمع ارائه دهند که در صورت تصویب در مجمع برای تایید و تامین اعتبار به مراکز استان و در نهایت تهران ارسال می شود و در صورت تایید و تامین اعتبار برای اجرا به مجریان بخش های مختلف که گاه ممکن است مسئولان شهری باشند ارائه داده می شود.

فرمانده سپاه کیش با بیان اینکه برای رفع معضلات جامعه نیاز به همدلی تمامی ارگان ها و نهادها همچنین مردم است، اظهار کرد: با گسترش و پررنگ شدن تفکر بسیجی در جامعه می توان بسیاری از مشکلات و معضلات را حل کرد.

خادمی زاده تاکید کرد: بحث گردشگری حلال یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است که می توان با ارائه راهکارهای عملی در این کارگروه ها و همکاری و همدلی مسئولان و بسیج مردمی بر آن فائق آمد.

 

بسیج تشکل مردمی و بسیار کارآمد است

حجت الاسلام علیدادی، امام جمعه کیش و رئیس مجمع بسیج کیش نیز در حاشیه این مجمع گفت: بسیج یک تشکل مردمی و بسیار کارآمد است و نیاز است تا در حوزه های مختلف فعالیت در کنار مسئولان فعال شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه های فرهنگی بسیار گسترده تر از قبل باید صورت گیرد،افزود: حوزه فرهنگ یکی از حوزه هایی است که نیاز است تا همه طبقات و صنوف جامعه به طور فراگیر در آن ورود کنند.

رئیس مجمع کیش با تاکید بر اینکه بسیج یک جایگاه مردمی دارد و از اقشار مختلف مردم تشکیل شده است، بیان کرد: در این مجمع تصمیم بر این قرار گرفت تا با حضور بسیج  درکنار مسئولان شهر شاهد تحولی جدی در کیش باشیم.

وی استقبال از طرح حضور بسیج در کنار مسئولان ادارات و نهادی مختلف در جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بسیج می خواهد به حوزه های فعال در بخش فرهنگی به سهم خود کمک کند به نوعی همکار مسئولان درحوزه های فرهنگی شود و این حرکت مثبت می تواند چرخ های فرهنگی جزیرهر کیش را به خوبی به چرخش درآورد.

 

اقتصاد مقاومتی نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس می باشد

 

سرگرد مجید آسبان، مسئول مرکز راهبردی ودبیرخانه شورای اقشار ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش نیز در این جلسه با ارائه سخنانی از این طرح حمایت کرده و نکاتی را بیان کرد.

مسئول مرکز راهبردی شورای اقشار ناحیه مقاومت بسیج در بخشی از این سخنان اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی که امروز در جامعه می باشد نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس می باشد. امروز اقتصاد کشور را روحیه جهادی و تفکر بسیجی و همیشه در صحنه بودن حل می نماید به این منظور در این مجمع با توجه به پتانسیل های منطقه و اهمیت حوزه گردشگری جزیره زیبای کیش و البته بیانات رهبر معظم انقلاب در حوزه گردشگری راهگشای مسیر خواهد بود.

وی ادامه داد: اسلام بر سفر تاکید زیادی داشته است چرا که باعث مطالعه ملل و سرزمین ها و آثار باستانی و شکست ها و پیروزی ها می شود.

آسبان افزود: گردشگری به عنوان یک عامل مهم ثروت برای کشور تلقی می شود و طبیعت کار گردشگری اشتغال زایی است و ما باید روش های اتخاذ نماییم که مسافران اقامت بیشتری در کیش داشته باشند.

مسئول مرکز راهبردی شورای اقشار ناحیه مقاومت بسیج در ادامه یادآور شد: صنعت گردشگری پس از صنایع نفت و خودرو سازی در رتبه سوم درآمدزاترین صنایع قرار دارد و فرصتی که به ایران به رغم برخورداری از تمدن کهن و تنوع طبیعی چهار فصل و آداب، رسوم و سنن اسلامی و باستانی به دلیل تکیه بر صنعت نفت در سال های متمادی از ان کمترین بهره را برده است.

آسبان با اشاره به اینکه صنعت گردشگری به رغم آنکه در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد، اظهار کرد: گردشگری صنعتی پاک و در عین حال اشتغال زاست به طوری که طبق آمارهای سازمان جهانگردی 255 میلیون نفر در سراسر دنیا در صنعت گردشگری شاغل هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها در بحث اقتصاد مقاومتی تاکید فرموده اند به گفته ایشان کاهش وابستگی به صنعت نفت یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی است این وابستگی از میراث شوم یکصد ساله ماست موضوعی که مقام معظم رهبری  ظرافت زیبایی در روز پایانی سفر خود در خراسان در دیدار با اعضای هیئت دولت اشاره داشته اند.

مسئول مرکز راهبردی شورای اقشار ناحیه مقاومت بسیج تشریح کرد: آنچه انتظار می رود این است که مسئولان به طور جدی تلاش کنند تا گردشگری به واقع در کشور ما و در جزیره زیبای کیش تبدیل به یک صنعت شود، صنعتی که تمام مردم کشور از آن منتفع گردند.

آسبان تاکید کرد: رونق گردشگری داخلی در کشور نه تنها افزایش نشاط اجتماعی را برای مردم به همراه دارد بلکه با گسترش آن در سطح کشور ارزآوری فراوانی را راهی کشور می کند.

وی در ادامه ابراز کرد: در شرایط اقتصادی امروز دنیا ایران جزء ارزان ترین مقاصد گردشگری به شمار می آید و قابل معرفی است و در وضعیت کنونی که برای استخراج و فروش نفت هزینه های زیادی را متحمل شد تا به رقمی از ارز دست پیدا کرد به سهولت تنها با یک برنامه هدفمند هریک از گردشگران سایر کشورها در ایران می توانند منبعی از ورود ارز باشند.

مسئول مرکز راهبردی شورای اقشار ناحیه مقاومت بسیج بیان کرد: به رغم تمام تحریم هایی که هنوز دامنه آن به ایران گسترده تر می شود توسعه گردشگری را می توان یک فرصت بکر در این میدان تلقی کرد و با نشان گردشگری حلال بر بازار گردشگری جهان قدم گذاشت.

آسبان با اشاره به اینکه باید ایران را به عنوان مقصد سفرهای پاک در دنیا معرفی کرد به طوری که مسلمانان با جمعیتی معادل یک میلیارد و هشتصد میلیون نفری در جهان می توانند از اصلی ترین مخاطبان کشور ما برای جذب گردشگرباشند، بیان کرد: در چنین شرایطی که سایر کشورها در صدد جذب گردشگران کشورهای اسلامی قرار دارند مسئولان کشور ما می توانند با معرفی ظرفیت های گردشگری تاریخی،مذهبی، ورزشی، درمانی و تفریحی کشورحداقل درصدی از جمعیت میلیونی را به سوی ایران سوق دهند. در چنین شرایطی پا گرفتن کودک نوپای گردشگری در کشور نیاز به همراهی تمامی دستگاه ها دارد

وی ادامه داد: گردشگری ایران امروز با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به عنوان یک اولویت یک خیز بلند برای تحولی جدی را می طلبد. تحولی که از سهولت بر قوانین سرمایه گذاری و کاهش بروکراسی های اداری تا به کار گیری مدیرانی که صد در صد در جهت اجرای منویات ولی فقیه قدم برمی دارند در بر می گیرد.

آسبان اضافه کرد: نباید فراموش کرد که تحرکات تبلیغاتی و جنگ رسانه ای غرب و محافل صهیونیستی علیه ایران همواره وجود دارد تا چهره ای خشن از ایران را به جهانیان معرفی کند اما آنچه تمام نقشه ای دشمن را نقش بر آب می کند ورود گردشگران خارجی به ایران است تا امنیت را در ایران تجربه و با انتقال سینه به سینه آن در کشورهای خود خلاء گردشگری ایران را پر کنند.

وی تصریح کرد: توجه خاص مقام معظم رهبری به گردشگری برای بهبود وضعیت یک استان نه تنها اهمیت بحث گردشری را گوشزد می کند بلکه مسئولیت سنگینی را بر دوش دست اندر کاران این حوزه در بخش دولتی وخصوصی می گذارد تا از این پس به جای هدف گذاری های بی نتیجه در انتخاب بازارهای گردشگری و بازی های سیاسی در این بخش به دنبال تبلیغات موثر در داخل و خارج و تعریف مسیرهای هدفمند در استان های مختلف کشور برای جذب گردشگر و تحول اقتصادی در استان ها و شهرهای مختلف باشند.

آسبان اشاره کرد: جزیره زیبای کیش یکی از مظاهر این صنعت در کشور است که با بهره گیری از ظرفیت های خدادادی و زیرساخت های جذب گردشگر می تواند نقشی مهم در منطقه را بازی نماید این جزیره در کنار سالیانه بیش از یک و نیم میلیون گردشگر می بایست در زمینه های تفریحات و سرگرمی های متنوع برای گردشگران که از اساسی ترین مسائل پیش روی گردشگری است توجه جدی به حال ساکنان و بومیان کیش نموده و زمینه گذران اوقات و تفریحات ارزان قیمت و قابل دسترسی برای اقشار جزیره نشینان را فراهم آورد تا به این جمعیت 30 هزار نفری که سالیانه به جمعیت یک و نیم میلیون نفری خدمات و محصول ارائه می نماید و با توجه به این موضوع منابع انسانی از ارزشمند ترین ظرفیت های گردشگری محسوب می شود توجه جدی به این بخش از اوجب واجبات است.

وی خاطر نشان کرد: به همین منظورمعاونت فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش با روحیه جهادی و همانگونه که بسیج در کلیه زمینه ها همیشه در صحنه حاضر بوده و در بخش های مختلف یاری رسان به نظام و دولت بوده است آمادگی خود را در جهت برگزاری برنامه های مفرح و پرنشاط و متنوع برای ساکنان و گردشگران با معیارهای همطراز انقلاب اعلام می دارد و همکاری و تعامل با نهادهای ذیربط از اصول اساسی تفکر بسیج بوده و این نیرو در این زمینه همچون دیگرعرصه ها با تمام نیرو حاضر می باشد.

  • توجه ویژه به مسائل اجتماعی فرهنگی و گردشگری با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و با در نظر گرفتن توانمندی های بسیج جزیره کیش
  • استفاده بهینه از توانمندی قشر هنرمندان در برپایی برنامه های فرهنگی و مذهبی و انتقال سطح اموزه های دینی در سطح جزیره
  • معرفی جزیره کیش به عنوان جزیره ای امن، پاک با نشان گردشگری حلال به هموطنان و دیگر کشورهای اسلامی
  • ایجاد فضاهای سالم و مناسب در پارک ها و سواحل زیبای جزیره کیش برای گردشگران وساکنان
  • ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری واجرای برنامه های شاد و آموزنده با استفاده از هنرهای بومی و محلی ساکنان جزیره و تقویت بعد مذهبی آن

در این مجمع طرح حمایت از حضور بسیج در فعالیت های گردشگری مطرح شد که با 68 رای مثبت و یازده رای منفی از 79 رای مأخوذه از میان 120 شرکت کننده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

30 آبان تا 6 آذر به مناسبت هفته بسیج در سراسر کشور ویژه برنامه هایی برگزار می شود. ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش نیز در این هفته با بیش از 70 عنوان برنامه هفته بسیج را گرامی می دارد.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت