منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
شناسه خبر: 220743
گروه :خبر
IMAGE635381748957077722

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی کشور را به سمت عدالت و رفاه اجتماعی سوق می دهد،افزود: در اقتصاد مقاومتی با بکارگیری سیستم مالیات و یارانه دهی به اقشار کم درآمدو برخی صنایع می توان فاصله را کم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، اصغر پیکرآراء،کارشناس اقتصاد و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس گفت:در اقتصادعاریتی استفاده از منابع موجود برای تولید کالاهای مورد نیاز اقشار جامعه با تکیه بر نظام سرمایه داری است که بیشترین فشاربر دوش  طبقه کارگر است و سود حاصل نصیب سرمایه داران می شود.

 

 

کارشناس اقتصاد با اشاره به وجود دو طبقه کارگرو سرمایه دار در اقتصاد عاریتی اظهارکرد: اقتصاد و جریان های مالی و تولیدی وابسته به وجود سرمایه دار بوده که  اگر سرمایه دار نباشد تولیدی صورت نمی گیرد.

 

 

وی افزود:در نظام های سرمایه داری بیشتر منفعت سمت سرمایه دار جریان ،منافع شخص  سرمایه دار تامین می شودو سود کالای تولید و فروخته شده در اختیار سرمایه دار قرار می گیرد.

 

 

کارشناس اقتصاد تصریح کرد:در اقتصاد مقاومتی برای ایجاد زمینه تولید باید منابع و امکانات در اختیار کارگران قرار داده شود که منافع فردی و منافع اجتماعی مورد تاکید است.

 

 

 

پیکرآراءبا اشاره به اقتصاد اسلامی  گفت: در اقتصاد اسلامی تولیدات براساس منفعت اجتماعی است و بکارگیری اقتصاد اسلامی باعث پیاده سازی اقتصادی مقاومتی است.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه اقتصاد اجرایی در کشور مبنای غربی داشته است،  بیان کرد: بنیان تحلیل های اقتصاد غربی منفعت شخصی و اوضاع اجتماع در گروه منافع سرمایه داران است که بنیان استدلال اشکال دارد.

 

 

این کارشناس اقتصادی افزود: در اقتصاد رقابتی بازار رقابتی است و با وجود تکنولوژی بالایی که در کشورهای توسعه یافته کشور ایران در برخی صنایع توانایی رقابت با این کشورها را ندارد و  اصول های مورد پذیرش این کشورها با نتایج آن متناسب نیست با عمل به اقتصاد رقابتی کشورهای توسعه نیافته بیشتر ضرر کرده و بیشتر منافع نصیب کشورهای توسعه یافته می شود.

 

 

 

پیکرآراء بابیان اینکه در حال حاضر اقتصادی با نیاز جامعه هماهنگ نیست، گفت : در بیشتر فعالیت های اقتصادی عامل اصلی پول می باشد و عوامل دیگر هم در ایجاد تورم و ساختار اقتصادی مشکلاتی را ایجاد می کنند بنابراین جهت مهار تورم باید دانشمندان اقتصادی چاره اندیشی کرده و با بیان مباحث جدیدی در حوزه اقتصادی گام های اساسی در اقتصاد مقاومتی بردارند.

 

 

وی با اشاره به وجود دو قطب سرمایه دار و فقیر در حوزه اقتصاد افزود: با پیروی از اصول اقتصاد عاریتی فاصله طبقاتی زیاد ایجاد می شود و بیشتر جریان های اقتصادی به سمت سرمایه دار جریان پیدا می کند در حالی که در اقتصاد مقاومتی با بکارگیری سیستم مالیات و یارانه دهی به اقشار کم درآمدو برخی صنایع می توان فاصله را کم کرد.

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد:با بکارگیری اقتصاد مقاومتی تولید داخلی تقویت،اشتغال زایی،تامین رفاه وعدالت اجتماعی،چرخه اقتصادی بهتر و روابط اقتصادی بیشتری ایجاد می شود.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر