منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
شناسه خبر: 265466
گروه :خبر
اقتصاد مقاومتی

کارشناس حقوق دانشگاه آزاد هرمزگان گفت:امام راحل قطع کامل وابستگی به بیگانگان را پایه و اساس استقلال عزت و شکوفایی کشور و رفاه طلبی و مصرف گرایی را عامل وابستگی می دانستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید فاطمه حسینی ، کارشناس حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در گفتگو با خبر نگار  سور یاس از روند اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی گفت: مسئولین کشور در پیاده سازی و اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی دچار خمودگی و سستی هستند.

وی اظهار داشت: این موضوع پس از مذاکرات هسته ای شدت بیشتری یافت زیرا مدیران کشورمان معتقدند اقتصاد مقاومتی نسخه ای برای روزهای تحریم است و اینک که تحریم ها در حال لغو هستند نیازی به آن نداریم.
کارشناس حقوق دانشگاه آزاد اسلامی  تصریح کرد: اقتصاد در لغت یعنی میانه روی و پرهیز از افراط و تفریط در هر کاری و در عرف یعنی میانه روی در معاش و تناسب دخل وخرج و استقلال اقتصادی یعنی آزادی انتخاب یک راه خاص برای توسعه کشور

وی در رابطه با عمق اقتصاد کشور با رشد صنعتی از دیدگاه امام (ره) نیز خاطرنشان کرد: خود کفایی کشور برای ایشان آن اندازه مهم بود که مخلصانه بر دست و بازوی کسانی که برای خودکفایی کشور تلاش می کنند بوسه می زنند .
این کارشناس ارشد حقوق گفت:  امام راحل قطع کامل وابستگی به بیگانگان را پایه و اساس استقلال ، عزت و شکوفایی کشور می دانستند و ضمن حساسیت خاص به این مساله همواره به مردم و مسئولان نظام یاد آور می شدند که مسلمین نباید تحت سلطه کفار باشند.
حسینی ادامه داد:  امام ره خود باختگی و مرگ استعدادهای خلاق را از آفات بزرگ وابستگی اقتصادی دانسته و معتقد بودند تا وابستگی اقتصادی از بیگانگان قطع نشود ، استعدادها شکوفا نمی شوند و مغزها به کار نمی افتند .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی