منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
شناسه خبر: 319102
گروه :خبر
423926983_30002

مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج عنوان کرد: با توجه به اینکه دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی را شروع کرده است و اقتصاد مقاومتی می تواند درمانگر مشکلات ریشه ای و اساسی کشور باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛حمید فدایی، مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی در همایش اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه یکی از مولفه های موفقیت کشورها اولویت بندی مسائل و الگوی اداره کشور است، گفت: یکی از ابزارهای مهم کشور برای اولویت بندی،عنوان سال هست که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) ابتدای هرسال آن را انتخاب می کنند.

وی افزود: عنوان سال یکی از ابزارهای متمرکزکننده قوای کشور است و برای پیشرفت در هر عرصه ای باید نیروی خود را در یک نقطه متمرکز کنیم و امروز اقتصاد مقاومتی ابزار پیشرفت کشور است.

معاون علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی اظهار کرد: در صورتی که درک صحیحی از اقتصاد مقاومتی نداشته باشیم دوحالت اتفاق می افتد یا به بیراهه می رویم و یا اینکه فقط در حد شعار باقی می ماند.

فدایی تصریح کرد: در حال حاضر  اقتصاد کشور حائز اهمیت و نفطه تمرکز دشمن است و از تواخر سال 90 جنگ تمام عیار اقتصادی به راه افتاده است و یکی از ابزارهای اقتصاد، تحریم می باشد که دسترسی به برخی از منابع را محدود می کند لذا آرایش کشور باید متناسب با جنگ اقتصادی باشد.

وی افزود: جنگ اقتصادی  به حیثیت و آرمان های ما گره خورده است و  فشارهای اقتصادی تحمیل شده از سوی دشمن ما را در حوزه فرهنگی و سیاسی  دچار عقب نشینی کرد.

معاون علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه استقلال از آرمانهای انقلاب است، بیان کرد: وجود نقاط ضعف اقتصادی  جدی در کشور یکی از دلایل مطرح شدن اقتصاد مقاومتی است و نمونه بارز آن وابستگی کشور به کالای استراتژیک می باشد.

فدایی با بیان اینکه تولید کالای استراتژیک از مسائل مهم در کشور است، گفت: با توجه به اینکه نظام سلطه حاکم است و درصد براندازی دولتها هستند لذا نباید در تهیه کالای استراتژیک به کشورهای بیگانه وابسته باشیم همانگونه که کشورهای امریکا و چین در تهیه کالای استراتژیک به سایر کشورها اعتماد نمی کنند.

وی افزود: معیشت مسئله مهم دیگری است و مردم به لحاظ معیشت دچار فشار هستند و هزینه های مسکن و سلامت بسیار بالاست.

مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی با بیان وابستگی کشور به زیر ساختهای جهانی اظهار کرد: نظام سلطه زیر ساختهایی ایجاد می کند که ابزار کنترل کشورها می شود در حال حاضر لار یکی از این زیرساختها است و زمانی که مبادلات با خواسته های نظام سلطه مطابقت نکند کشورها را تحریم می کند.

وی تصریح کرد: تک منبعی بودن کشور یکی از نقاط ضعف کشور است که دوحالت دارد یا این منبع تمام می شود و یا خریداری برای آن وجود ندارد.

فدایی بیان کرد: مفاسد اقتصادی ساختار یافته و سیستمی و نیز ضعف رسانه های اقتصادی از دیگر نقاط ضغف کشور است و رسانه اقتصادی خوبی نداریم به جای اینکه سطح فقر را پایین بیاورند آن را بالا می برند در صورتی که رسانه های غربی سطح فقر را کاهش می دهند.

وی یاد آور شد: جریان متعهد به انقلاب و ارزشی در حوزه اقتصادی وارد نمی شود در صورتی که رفاه آحاد مردم کاری پسندیده است که با اشرافیت تفاوت دارد. 

مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه تعاملات اقتصادی خوبی وجود ندارد، گفت: کشور دارای مشکلات ریشه داری است که با فرمان فعلی به مقصد نمی رسد و در این برهه از زمان جنگ تمام عیار اقتصادی نابرابری علیه کشور شروع شده است.

فدایی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی مجموعه سیاست ها و مولفه هایی است که اگر دولت و مردم مسئولین طبق این الگو عمل کنند در صورت حل مشکلات ریشه ای و اساسی اقتصاد درمان و  کشور پیشرفت می کند و متاثر از کسی نمی شود.

وی با بیان اینکه در عرصه سیاسی به دست آورده هایی رسیده ایم و کسی جرات تحریم در این عرصه را دارد، اظهار کرد: اقتصاد کشور باید متکی به درون و درون زا باشد به گونه ای که هیچ کشوری نتواند در عرصه اقتصاد فشارهایی را تحمیل کند.

مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی تاب آوری، استحکام و پایداری را از سه مولفه در اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: دیپلماسی اقتصادی کشور ضعیف است اگر صادرات به کشورهای کوچک را آغاز کنیم قاعدتا در آینده توانایی صادرات به کشورهای بزرگ را در پی دارد.

فدایی ادامه داد: در دیپلماسی اقتصادی تعاملات با خارج وجود دارد اما باید کشور صادرکننده بود و بحث برون گرایی اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی بابیان اینکه مردم باید خریدار کالای ایرانی، سرمایه گذار و کار آفرین باشند، خاطرنشان کرد: دانش سرمایه پایان ناپذیر اصیلی است که به وسیله آن می توان ثروت خلق کرد و هیچگاه تحریم نمی شود.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امروز دفاع در سوریه دفاع از حقانیت دین اسلام است /تکفیری هابه دنبال تخریب چهره اسلام و خط رسول اکرم (ص) هستند حضور ۱۵ شرکت خارجی در دومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد