منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
شناسه خبر: 366168
گروه :خبر
786146
 

گفتگوی هرمز با جهادگر اقتصاد مقاومتی:

اقتصاد مقاومتی باعث اشتغال زایی در جامعه است

جهادگر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد:جوانانی که از بیکاری رنج می برندمی توانند در حوزه های مختلف اقتصاد مقاومتی که یک نمونه آن پرورش قارچ است مشغول بکار شوند .

فائز فیروزی، کارآفرین خمیری در زمینه پرورش قارچ در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به شرایط موجود در جامعه و کمبود کارهای دولتی و بیکاری که برای ما جوانان ایجاد شده است، گفت:سعی کرده ام با روی کار آوردن در پرورش قارچ و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه خودمان کمکی کرده باشم.

وی افزود: با تحقیق و بررسی های که انجام داده ام به این نتیجه رسیدم که به پرورش قارچ مشغول شوم و یکسال است در این کار در حال فعالیت هستم.

کارآفرین خمیری اظهار کرد:فعالیت اولیه ما در یک سالن 15 متری برای تولید آغاز کرده  و سه نفر در این کار مشغول هستند و  در این مدتی که افراد با ما فعالیت می کردند باعث شد خودشان با این کار آشنایی کامل پیدا کنند و هم اکنون برای خود سالن های پرورش قارچ جداگانه زده اند و در حال فعالیت هستند.

وی افزود: نحوه تولید این طرح اقتصادمقاومتی در یک بازه زمانی 80 روزه که در دو مرحله رویش و ثمرآوری است که در بازار همجوار خودمان بفروش می رسد.

فیروزی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته با یک سالن 15متری  فعالیت خود را شروع کرده ام  اما امسال با فعالیت های خود توانسته این سالن را 40متری افزایش دهم و الان فعالیت خود را شروع کرده ایم.

و افزود :فعالیت در پرورش قارچ شغل بسیار راحت و بی دغدغه ای است و همه افراد با توجه با کمترین جا و هزینه چه در شهر یا روستاها می توانند فعالیت کنند .

فیروزی خاطرنشان کرد: جوانانی که از بیکاری رنج می برند حتما نباید یک شغل اداری  داشته باشند  بلکه می توانند در حوزه های مختلف اقتصاد مقاومتی که یک نمونه آن پرورش قارچ است مشغول بکار شوند و ریشه بیکاری را ازبین ببرند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است