منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
شناسه خبر: 328168
گروه :خبر
رادمهر-۲۱۷۳

فرماندار پارسیان با اشاره به تأکیدمقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: مسئولین در راستای عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛نشست ستاد اقتصاد مقاومتی پارسیان با حضور مسئولین ادارات شهرستانی به منظور ایجاد بسترهای لازم جهت تبین ضرورتهای اقتصاد مقاومتی و تحقق سیاست های کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، در محل فرمانداری برگزار شد.

 

رادمهر فرماندار پارسیان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت : بحث اقتصاد مقاومتی و مباحث اقتصادی دغدغه مقام معظم رهبری است که چند سال است ایشان در سخنرانی ها و دیگر برنامه ها به آن اشاره و تأکید دارند و بایستی همه مسئولین بصورت جدی در راستای عملیاتی نمودن منویات معظم اله در سال ۹۵ که سال اقدام و عمل نامگذاری شده، گام بردارند.

 

فرماندار پارسیان در ادامه تاکید کرد: در سال ۹۵ کاری واجب تر از از راه اندازی بخش تولید و مهمتر از عملیاتی کردن بحث اقتصاد مقاومتی و غلبه بر تنگنا های اقتصادی نیست.

 

رادمهر فرماندار پارسیان و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گفت : اولویت ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان فرهنگ سازی گفتمان اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه است.

 

رییس ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان پارسیان همچنین خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی در ۲۴ بند بصورت دقیق تعریف شده و شامل ۵ رویکرد اصلی ( درونزایی، برون گرایی، دانش بنیان بودن، مردمی بودن و عدالت بنیانی) می باشد و می بایست تمام جهت گیری های اقتصاد مقاومتی در دستگاه ها و بخش خصوصی اعمال شود.

 

وی گفت : شهرستان پارسیان از ظرفیت ها و بستر های بیسار خوبی برای رشد و توسعه در زمینه گردشگری و صنایع دستی و محصولات کشاورزی برخوردار است و با ایجاد تعامل و همدلی بین مسئولان و صاحبان صنایع در شهرستان باید شرایط را برای اجرای سیاستهای ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی فراهم کرد.

 

رادمهر ضمن تاکید ورود مردم به عرصه اقتصاد مقاومتی گفت : بحث اقتصاد مقاومتی مسئله جدیدی نیست، دولت با توجه به اهمیت موضوع، این مهم را در دستور کار خود قرار داده است و اقتصاد مقاومتی صرفاً بر دوش دولت نیست و مردم عزیز باید به این موضوع مهم و اولویت دار ورود پیدا کنند.

 

وی افزود: این ستاد به منظور فراهم کردن مقدمات اجرا و تحقق سیاست ها و اهداف ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی جهت رفع موانع و حمایت از تولید و سرمایه گذاری و افزایش بهره وری و حرکت هر چه بهتر در مسیر توسعه شهرستان از همه ظرفیت ها و استعدادهای شهرستان برای تحقق سیاستها و اهداف استفاده میکنیم.

 

فرماندار پارسیان بیان داشت : اقتصاد مقاومتی به دستور مقام معظم رهبری و از نیازهای جامعه امروزی ما هست و اگر نتوانیم در این زمینه کار اساسی انجام دهیم ضربه خواهیم خورد چرا که یکی از اساسی‌ترین راهکارهای مورد نیاز در مقابله با دشمنان همین عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است و در خصوص عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی هیچگونه کوتاهی از مدیران شهرستان پذیرفته نیست.

 

رادمهر فرماندار پارسیان گفت  : برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به میدان عمل وارد شد و موانع را به صورت عملیاتی از سر راه برداشت و برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی با افزایش بهره وری می توانیم بحث صادرات را در شهرستان توسعه ببخشیم.

 

وی در پایان با قدردانی از ناحیه مقاومت سپاه شهرستان در عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی وتبیین سیاست های اقتصادی مقاومتی در شهرستان افزود:الحمدالله بسیج درتمام مأموریت های محوله خصوصا اقتصاد مقاومتی پیشتاز است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است