منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
شناسه خبر: 303407
گروه :خبر
81783670-70205012

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اظهار کرد:اجرای سیاست های اقتصاد مقامتی از طریق توسعه اقتصاد دانش بنیان محقق می شود.

علی فتی، رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار  هرمز با اشاره به نامگذاری سال “اقتصادی مقاومتی؛ اقدام و عمل” از سوی مقام معظم رهبری ، گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقامتی از طریق توسعه اقتصاد دانش بنیان محقق می شود لذا اقتصاد داتش بنیان از طریق  معاونت های مختلف مانند وزارت علوم و صنعت و معدن در حال پیگیری است که متاسفانه در اجرای برنامه ها هماهنگی وجود ندارد.

 

فتی افزود: وزارت علوم از 2 سال گذشته برنامه های خود توسعه اقتصاد دانش بنیان ارائه داده و نظام ملی نوآوری در این زمینه فعالیت ها دارد.

 

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری به دنبال ایده هایی است که کارآفرینی ایجاد می کند، تصریح کرد: پارک به دنبال ایجاد اشتغال مبتنی بر دانش و فناوری است و استان هرمزگان نیز در این زمینه گام های مهمی برداشت است.

 

حمایت پارک علم و فناوری از ایده ها و طرح های نخبگان

 

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به برنامه های مختلف پارک در زمینه اقتصاد دانش بنیان ، تاکید کرد: در سال گذشته زیرمجموعه مرکز نوآوری در واحد هرمزگان راه اندازی شد که این مجموع فارغ از هرگونه محدودیت با کمترین بروکراسی به افرادی که وارد مجموعه می شوند تسهیلات بلاعوض ارائه می نماید.

 

وی با بیان اینکه مرکز نوآوری در راستای تبدیل ایده به ثروث فعالیت می نماید، ادامه داد: افرادی که طرح های نوآورانه دارند می توانند از تسهیلات پارک استفاده کنند و اختراعات خود را ثبت کنند همچنین افراد خلاق با ورود به این مجموعه می توانند اختراعات خود را تجاری سازی نمایند.

 

فتی بیان کرد: برای نخستین بار در سال 95 پارک علم و فناوری هرمزگان با تعدادی از ادارات و سازمان ها قرارداد انعقاد نموده که شرکت های دانش بنیان بدون دغدغه ای طرح های نوآورانه خود را ارائه دهند.

 

شرکت های دانش بنیان از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند

 

وی با اشاره به مجوز پارک هرمزگان برای ممیزی شرکت های دانش بنیان گفت: تا پیش از این شرکت های دانش بنیان باید برای ممیزی را از تهران در مدت زمانی تا یک سال انجام می دانند که در سال جدید با دریافت مجوز باعث کاهش این سیکل می شود.

 

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اظهار کرد: با انعقاد تفاهم نامه ای  شرکت های دانش بنیان با تایید پارک علم و فناوری می توانند تا15سال از معافیت مالیاتی برخوردار شوند تا با طرح های حمایتی شرکت های دانش بنیان گسترش یابند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان