منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
شناسه خبر: 296234
گروه :خبر
n00477118-b

توجه به اقتصاد چندین سال است که در پیام‌های نوروزی مقام معظم رهبری خودنمایی می‌کند لذا ما را به ریشه‌یابی عمیق این دغدغه وادار می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ نگاه به متون اسلامی و آنچه در کلام گهربار معصومین وارد شده است اقتصاد را به صورت ویژه دیده‌اند تا جایی که بین اقتصاد و آخرت پیوند برقرار فرموده‌اند.

 

در روایتی پیامبر اسلام می‌فرمایند: «من لا معاش له لا معاد له» کسی که معیشت ندارد آخرت هم نخواهد داشت.

 

پیوند دادن معاش و معاد در کلام معصومین، تلنگری به مسئولین است تا همه جنبه‌های اجتماعی و آسیب‌های آن را در عدم معیشت مردم ببینند و برای رسیدن به معیشتی که زمینه ساماندهی معضلات اجتماعی را فراهم می‌کند برنامه‌ریزی کنند.

 

ارتباط بین اقتصاد و معاد به عنوان یکی از ارکان اصول دین، ارتباطی کاملا ظریف و پر محتوا است لذا در تفسیر این حدیث علما مطالب ارزشمندی را مطرح کرده‌اند.

 

دین مبین اسلام به عنوان جامع‌ترین دین که به همه زوایای زندگی بشری توجه کرده است توجه به اقتصاد را در بهترین حالات تبیین فرموده تا مردم در نقشی سازنده بین معیشت و پرداختن به تکالیف دینی ارتباطی دو سویه برقرار کنند.

 

مقام معظم رهبری با اشراف کامل بر آموزه‌های دینی و وضعیت کنونی جامعه چندین سال است موضوع اقتصاد و توجه به آن را در سخنرانی‌های متعدد به ویژه پیام‌های نوروزی مورد تأکید قرار داده‌اند.

 

«اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» به عنوان پیام نوروزی سال ۹۵ با تبیین پیش زمینه عدم رضایت از وضعیت اقتصاد مقاومتی در حال حاضر، می‌تواند تلنگری به متولیان و آحاد ملت ایران باشد تا این موضوع را جدی‌تر نگاه کنند و اقدامات عملی را در برنامه‌های خود بگنجانند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است