منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
شناسه خبر: 368558
گروه :خبر
img18453732

استاندار هرمزگان اظهار کرد: با توجه به اینکه سهم بسیار بزرگی از حمل و نقل دنیا در خلیج فارس و دریای عمان انجام می شود اما در آمد ناخالص داخلی کشور از دریا 2درصد است و بناست این سهم در برنامه ششم نوسعه به 10درصد برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری، استاندار هرمزگان با  اشاره به اینکه تلقی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد است، گفت: امروز بندر شهید رجایی بندری مهم در کل منطقه محسوب می شود و سهم بسیار بزرگی از حمل و نقل دنیا در کنار خلیج فارس و دریای عمان انجام می شود.

 

وی افزود: با توجه به اینکه  ایران پنج هزار و 800 کیلومتر نوار ساحلی دارد که دو هزار و 200 کیلومتر آن در استان هرمزگان قرار دارد اما به دلیل شرایط حاک در منطقه نتوانستیم از انی ظرفیت بخوبی استفاده کنیم.

 

استاندار هرمزگان اظهار کرد: روزانه 18 میلیون بشکه نفت خام از طریق خلیج فارس و دریایی عمان صادر می شود اما نتوانستیم از یان ظرفیت بخاطر ارائه خدمات مناسب به شناورها بهره ببریم.

جادری تصریح کرد: براساس آمار ارائه شده سالانه 50هزار شناور تردد دارند و سهم بسیار بزرگی از حمل و نقل دنیا در خلیج فارس و دریای عمان انجام می شود اما متاسفانه سهم ایران کمتر از 7درصد است و در آمد ناخالص داخلی کشور از دریا 2درصد است و بناست این سهم در برنامه ششم نوسعه به 10درصد برسد.

 

وی بر لززوم استفاده از مشارکت و همکاری بخش خصوصی تاکید کرد و  افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند پروژه های  موجود دریایی را تکمیل و بنادر را رونق دهند و همچنین در این راستا می توانیم از تجارب کشورهای خارجی استفاده کنیم.

 

استاندار هرمزگان گفت: با برنامه ریزی درست اقتصاد دریامحور کشور را متحول کنیم چون مزیت نسبی کشور ما دریاست که می تواند اقتصاد ما را متحول کند و برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی باید به سمت سرمایه گذاری در حوزه های بنادر و دریانوردی و کشتی سازی برویم.

 

جادری اظهار کرد: امروز در برنامه ششم توسعه اقتصاد دریا محور مطرح شده است  ما به عنوان پیشتازان و سربازان خط  اقتصاد مقاومتی این مسئولیت را بر عهده داریم که اقتصاد دریا محور را در برنامه ششم عملیاتی کنیم و نیاز است به سمت سیاست گذاری هماهنگ و تدوین استراتژی و آموزش نیروی انسانی مرتبط با صنعت دریا برویم.

 

وی تصریح کرد: به دلیل توجه ویژه ای که نسبت به استان هرمزگان وجود دارد این استان قلب تپنده توسعه ایران اسلامی است و با اقدامات صورت گرفته استان هرمزگان رتبه اول کشوری را در اقتصاد مقاومتی به دست آورد که این افتخار با تلاش های مدیران اجرایی استان و حمایت های نمایندگان به دست آمد.

 

 

انتهای پیام/ت

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است