منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۰۰
شناسه خبر: 362191
گروه :خبر
img_1746

معاون اول رییس جمهور در آیین افتتاح فاز اول شرکت فولاد کاوه جنوب کیش هرمزگان را قلب تپنده و مرکز اصلی اقتصاد کشور خواند و اقتصاد ایران را در مسیر توسعه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری در افتتاح فاز نخست پروژه فولاد سازی (فولاد کاوه جنوب کیش) که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های بنیاد مستضعفان جمهوری اسلامی ایران در صنعت غرب هرمزگان در راستای محرومیت زدایی و اشتغالزایی است گفت: اقتصاد ایران در حال حاضر در حال طی کردن مسیر توسعه است، مجموعه ظرفیت های موجود در ایران بسیار زیاد است که با به کارگیری آن می توان با اطمینان به مردم گفت؛ آینده ای روشن و موفق در انتظار است؛ از جمله این ظرفیت ها نیروی انسانی است، نیروی انسانی جوان تحصیل کرده، ماهر، که هر کدام به تنهایی یک انسان کارآفرین هستند که می تواند باعث بهبود امور کشور باشد.

 

 

جهانگیری در خصوص ظرفیت های ایران و بندرعباس به عنوان قطب مهم صنعتی تصریح کرد: این ظرفیت عظیم و مهم در اختیار ایران و ایرانی است و پیش بینی شده سالی یک میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی داشته باشیم و ایران جزء رده ی سوم و چهارم دنیا در خصوص نیروی تحصیل کرده ی جوان است. امروز یکی از قطب های مهم صنعت و فولاد در ایران بزرگ، بندرعباس است و ظرفیت مهم دیگر این استان ساحلی است که در اختیار مردم  است که هر نقطه ی این ساحل باید به قطب توسعه تبدیل شود.

 

 

وی در خصوص آینده فولاد کشور افزود: این ذخایری که تا به حال اکتشاف شده باید توسعه یابد و میدان فعالیت در این زمینه را باید گسترش دهیم و در واقع به این معناست که می توان با افزایش استخراج این منابع معدنی چندین میلیون تن فولاد تولید و ایجاد نماییم.

 

معاون اول ریاست جمهوری با اشاره به میزان صادرات غیر نفتی و نفتی و گاز یادآور شد: برای فولادسازی یکی از مهمترین موضوع ها گاز است، در هیچ کشوری نیروی انسانی جوان، گاز و سنگ آهن به همراه هم وجود ندارد و ایران تنها کشوری است که با این سه مهم مسیر پیشرفت را طی می کند. هرمزگان قلب تپنده و مرکز توسعه ی اصلی اقتصاد در کشور است. موضوع مهم دیگر صادرات است؛ امسال با اراده ی دولت تدبیر و امید در سال 95 به جز صادرات نفت و گاز، صادرات غیر نفتی هم داشته باشیم و هدف ما این است این صادرات از اقلام واردی بیشتر شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است