منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۴
شناسه خبر: 345587
گروه :خبر
download

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا تهران اظهار کرد: اقتصاد مقاوتی اقتصاد فرهنگی و رفتاری است که با یک بخشنامه و یا عمل تحقق پیدا نمی کند چه بسا سال ها طول می کشد و تمام نشدی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر عادل پیغامی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس گفت:مقاومت در چهار دهه گذشته برای انقلاب اسلامی کلید واژه خاص بوده که محور اقتصاد مقاومتی بر این راستا بنا شده و نیروی مقاومت بسیج پس از پیروزی انقلاب و مقاومت لبنان و جنبش عمل برپایه مقاومت است.

وی با بیان اینکه مقاومت رمز مسلمانان در برابر استکبار ستیزی است، افزود:کلیدواژه مقاومت برای انقلاب ما توجهاتی نموده که اقتصاد اسلامی آن را نشان می دهد؛هم اکنون نیز کشورهای پاکستان ،مالزی و وهابیان اقتصاد خود را برپایه اقتصاد اسلامی بنا نهاده اند.

کارشناس اقتصادی  اظهار کرد:  اقتصاد مقاومتی در واقعه اقتصاداسلامی و نقطه مقابل اقتصادی استکبار ستیزی است لذا داشتن یک الگوی اسلامی و کارآمددر حل مسائل کشور ها و نظام ها و جوامع جدی است و  مولف های که ما در انقلاب اسلامی آمده و این اقتصاد حتی در کشورهای دیگر بکار می رود .

پیغامی با اشاره به جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشور تاکید کرد:کلمه مقاومتی برای  تجهیز و به نوعی آماده باش و توجهی را می دهد که صرفا اقتصاد اسلامی را شامل نمی شود بلکه پایه های علمی و اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران اقتصادی مقاوم است و ما در پی مقاومت تر کردن آن هستیم،افزود:اقتصاد ایران در این مسیرهای چند دهه اقتصاد خود را ثابت کرده از این رو اقتصاد ما از ترکیه مقاوم تر است و با وجود خرابکاری های پهلوی برای کشور و جنگی که در بین ایران  و عراق افتاد در اقتصاد ترکیه وجود نداشته در صورتی که اقتصاد ترکیه با جنگی که ما داشته ایم نفع بسیار زیادی را داشته است.

کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه اقتصاد ترکیه همیشه مشمول کمک بین الملل وبانک جهانی بوده است بیان داشت:ترکیه از لحاظ پولی ، فکری و اقتصاد ایران مشمول ترین بوده است ولی با تمام این وصاف اقتصاد ترکیه شکننده تر از اقتصاد ایران است و یک روز نمی تواند تحمل کند که درآمد توریسم که معادل قیمت نفت ایران است به یک سوم کاهش پیدا کند و نمی تواند تحریم بانک مرکز را در یک روز دوام بیاورد.

وی افزود: اقتصاد مقاوتی اقتصاد فرهنگی و رفتاری است که با یک بخشنامه  و یا عمل تحقق پیدا نمی کند چه بسا  سال ها طول می کشد و در هر مرحله و فازش باید ادامه آن را پیش برد و تمام نشدی است.

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا تهران  تاکید کرد:در بین دانشگاهیان و مردم با اقتصاد مقاومتی تازه جا افتاده است که در مسایل اقتصاد ورود پیدا کنند و در طرح های مختلف تشکل ها برگزار کنند و با ورود به حوزه اقتصادی فرهنگ سازی اقتصادی را رونق دهند .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند