منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
شناسه خبر: 308450
گروه :خبر
_د___د__ ___د__ _ز_ص___î___î 065

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال های تحریم با اتکا به توان نیروهای داخلی شاهد پیشرفت های چشمگیر در عرصه های مختلف نظامی، فرهنگی، علمی و اقتصادی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسن صنعتکاران فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در گفتگو با خبرنگار کیش پرس گفت: قیام و انقلاب امام خمینی(ره) زمانی شکل گرفت که جهان در حالتی دو قطبی و وابسته به شرق و غرب با محوریت شوروی و آمریکا به سر می برد.

 

وی افزود: در چنین شرایطی، مردی از سلاله سادات با سلاح اعتقاد و ایمان و تکیه بر قدرت بی نظیر مردم بدون وابستگی به هیچ یک از جناح های غرب و شرق و تنها برای نجات دین به تاراج رفته و نجات مسلمانان جهان از ظلم و بی عدالتی قیام کرد.

 

صنعتکاران با اشاره به سال های مبارزات امام خمینی(ره) و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار کرد: در شرایطی که انقلاب نوپای اسلامی از سوی دشمنان خارجی و عوامل منافق داخلی مورد تهاجم و تهدید قرار گرفته بود به دستور معمار کبیر انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل گرفت تا با تکیه بر نیروهای مردمی و انقلابی از دستاوردهای نظام و ملت ستمدیده ایران اسلام و مرزهای کشور دفاع کند.

 

وی افزود: سپاه از لحظه آغاز فعالیت در 8 سال دفاع مقدس، از مرزهای ایران اسلامی صیانت کرد و سپس در برابر تهدید دشمنان داخلی و منافقان در حفاظت از شخصیت های نظام و حفاظت از هواپیماها در مقابل ربایندگان، همچنین در عرصه سازندگی و مباحث فرهنگی و علمی پیشرفت های چشمگیری را شاهد بوده است.

 

تقویت جبهه های مقاومت اسلامی در سراسر جهان، حمایت از نهضت های آزادی بخش، دفاع از مظلوم و صیانت از اصول و دستاوردهای انقلاب از جمله وظایفی است که به گفته صنعتکاران برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبیین شده است.

 

رشد و بالندگی سپاه غرور افرین است

این مقام مسئول در سپاه کیش با تشریح اهداف سپاه افزود: امروز سپاه به رشد و بالندگی و پیشرفت مورد نیاز در تمامی عرصه ها دست یافته به گونه ای که نه شکنندگی دارد و نه ایستایی و عقب ماندگی؛ نیروهای مردمی سپاه به طور روزافزون در حال ارتقاء و پیشرفت به سوی اهداف نظام اسلامی هستند.

 

وی با اشاره به خودباوری نیروهای سپاه اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی توانمند و القاء احساس خودباوری در نیروهای سپاه در زمینه های مختلف موجب شد تا در مقابله با کمبودها و مشکلات موفق بوده و در زمینه های اقتصادی، سازندگی، فرهنگی، علمی و غیره شاهد پیشرفت های لحظه به لحظه سپاه باشیم.

 

فرمانده سپاه کیش تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تمام قد پای ارزش های نظام جمهوری اسلامی ایران ایستاده است.

 

وی با اشاره به نامگذاری سال 95 به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب بیان کرد: اقتصاد مقاومتی بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری استفاده حداکثری از توان و نیروی داخلی است که برخی با مصرف نکردن اشتباه گرفته و تعبیر نادرستی از آن داشتند و یکی از سخت ترین کارها شاید تبیین این کلمه باشد.

 

صنعتکاران ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، استفاده بهینه همراه با نوآوری و خلاقیت و استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در اقدام و عمل است.

 

وی به توان موشکی و نظامی جمهوری اسلامی ایران که امروزه دشمنان را به وحشت انداخته است اشاره کرد و گفت: در دستیابی به پیشرفت های نظامی چشمگیری که امروز دشمنان را به تحرک و واکنش واداشته است سپاه تنها به نیروهای جوان و توانمند داخلی تکیه داشته و در هیچ مرحله از پیشرفت با اتکا به کشورهای خارجی گام برنداشته است.

 

فعالیت های سپاه و بسیج در کیش قابل قبول است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در خصوص فعالیت های بسیج و سپاه در کیش یادآور شد: تمامی کارکردهایی که در سرزمین اصلی برای این نهاد مردمی تعریف شده در جزیره نیز کارکرد دارد.

 

وی افزود: سپاه تنها یگان رزمی در جزیره کیش است و حفاظت از مرزهای دریایی، حفاظت هواپیمایی، جذب نیروهای مردمی، فعالیت های فرهنگی، تربیتی، آموزشی، آموزش های دفاعی، تشکیل اقشار مختلف بسیج به خصوص بانوان به عنوان ستون های خانواده و جامعه، حفظ و صیانت از ارزش های اعتقادی و دینی و ارزش های نظام اسلامی از جمله فعالیت های بسیج و سپاه در جزیره کیش است.

 

صنعتکاران با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی سپاه در جزیره کیش قابل قبول اما راضی کننده نیست اظهار کرد: کار تربیتی را نمی شود وزن کرد و اندازه گیری کرد. زمانی که صحبت از تربیت انسان می شود کار بسیار سخت است و باید تلاشی مضاعف از سوی تمامی ارگان ها و نهادهای مسئول صورت گیرد.

 

وی تاکید کرد: متولی بسیاری از مأموریت هایی که امروز سپاه و بسیج در آن فعالیت دارند بخش های دیگری از نیروهای دولتی هستند؛ اما با توجه به رویکرد حمایتی بسیج از ارزش های جامعه و انقلاب در این زمینه شاهد تلاش و فعالیت نیروهای بسیجی هستیم، هر زمان که چالشی در ارزشهای انقلاب مشاهد شود سپاه و بسیج بی درنگ در صحنه حاضر خواهند شد.

 

فرمانده سپاه کیش با اشاره به اینکه جا برای کار همچنان زیاد است اظهار امیدواری کرد با افزایش توان مالی بخش های فرهنگی و تربیتی گام های بلندی در این عرصه برداشته شود.

 

صدور فرهنگ و ارزش های انقلاب از شهرهای مرزی

این مقام مسئول در سپاه کیش خاطرنشان کرد: باید متولیان فرهنگی کشور وظایف خود را به عهده بگیرند و درصورت نیاز ارگان های دیگر نیز آنان را یاری کنند.

 

وی همچنین تاکید کرد: در شهر های مرزی همانند جزیره کیش باید اعتقادات و ارزش های انقلابی و اسلامی صادر شود نه اینکه شهرهای مرزی ما خاکریزهای دفاعی باشد. اما در شهرهای مرزی ما وضعیت کاملا برعکس بوده و ما سعی می کنیم تنها از ورود فرهنگ های غربی جلوگیری کنیم در حالیکه باید در حرکتی انقلابی ارزش های مکتبی و انقلابی خود را صادر کنیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود