منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷
شناسه خبر: 212431
گروه :خبر
13940527000479_PhotoA

بولتن اطلاعاتی «اف بی آی» نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان افراطی در آمریکا در صدد هستند تا دامنه اهداف خود را گسترش دهند و نهادهای اسلامی از جمله مساجد سراسر این کشور را هدف حملات خود قرار دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بولتن اطلاعاتی دایره مبارزه با تروریسم اطلاعات که در اواخر ماه مه سال جاری میلادی منتشر شد هشدار می‌دهد که «شبه‌نظامیان تندرو» احتمالاً شروع به هدف قرار دادن نهادهای اسلامی از جمله مساجد و دیگر موسسات دینی و مذهبی کرده‌اند.

این بولتن تحت عنوان «شبه‌نظامیان تندرو مجموعه اهداف خود را به مسلمانان گسترش دادند» در اواخر ماه مه برای نیروهای اجرای قانون درست چند روز قبل از آن منتشر شد که راهپیمایی «آزادی بیان» مقابل مسجد «فونیکس» برگزار شد که در آن افراد نژادپرست سفیدپوست با سلاح و پوششی خاص علیه مسلمانان تجمع برگزار کردند.

در این گزارش آمده است که شبه‌نظامیان تندرو در صدد هستند که مسلمانان و نهادهای اسلامی و مذهبی در آمریکا را هدف قرار دهند.

این بولتن با استناد به یکسری منابع که از سال 2013 تاکنون جمع‌آوری شده است، تصریح می‌کند که این شبه‌نظامیان مجموعه اهداف خود را گسترش داده‌اند تا مسلمانان و نهادهای دینی اسلامی در آمریکا را هدف قرار دهند.

طبق این گزارش، چندین منبع اف بی آی با سطح دسترسی گوناگون گزارش کردند که شبه‌نظامیان تندرو یک سری برنامه‌های جاسوسی از مکان‌های متفاوتی از جمله آلاسکا، آریزونا، ایندیانا، مونتانا، نیویورک‌، کارولینای شمالی و جنوبی، یوتا و تگزاس داشته‌اند.

در این گزارش آمده است که شبه‌نظامیان بیشتر بر موسسات اسلامی همچون مساجد و مراکز ارتباطی مسلمانان تمرکز دارند.

در سپتامبر 2014، یک منبع که دسترسی خوبی به اطلاعات داشته است، به اف بی آی گزارش کرد که این شبه‌نظامیان در می‌سی‌سی‌پی در خصوص ربودن و سربریدن یک مسلمان و قراردادن نوار ویدئویی این صحنه در اینترنت بحث کرده‌اند.

اف بی آی در گزارش خود نتیجه‌گیری کرده است که افزایش هدف قرار گرفتن مسلمانان از دو تصور غلط نشأت می‌گیرد که در بین تندروها رایج است.

یکی از این تصورات غلط این است که اسلام نمایانگر یک تهدید خارجی است و معادل مهاجرت غیرقانونی یا تروریسم بین‌المللی است و تصور غلط دوم این است که رئیس‌جمهور امریکا نه تنها با تندروهای اسلام‌گرا همدردی می‌کند بلکه سیاست‌های دولت این کشور را در راستای اهداف آنها هدایت می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است