منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
شناسه خبر: 200327
گروه :خبر

یکی از شاهزادگان سعودی، اقدام فوری برای جلوگیری از حیف و میل اموال خزانه عربستان توسط جانشین ولیعهد و فرزند پادشاه کنونی این کشور را خواستار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،”سعود بن سیف النصر” نوۀ ملک سعود، پادشاه دوم عربستان سعودی، در پیام های متوالی بر روی صفحه توییتر خود، به شدت از عملکرد محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد انتقاد کرد.

سعود سیف النصر، جانشین ولیعهد را “متهور و بی پروا” توصیف کرد و گفت: با توجه به پایمال شدن اموال میهن، باید فوراً اقدامی برای متوقف کردن این “بی پروا” که قدرت مطلق، بدون هرگونه ناظر و مؤاخذه کننده ای در دست او افتاده است، صورت گیرد.

وی فاش کرد: این شخص، (محمد بن سلمان) دستکم 200 میلیارد ریال از ذخیره ارزی کشور را به باد داد و این علاوه بر مبالغی است که از بودجه عمومی کشور برداشته شده یا مبالغی که برداشت شده اما ثبت نشده است.

سعود سیف النصر، این روند را به مثابه نابسامانی مهمی برشمرد که فاجعه ای نزدیک را هشدار می دهد و هر کس که در قبال این فاجعه سکوت پیشه کند، در قبال آن مسئول خواهد بود. نباید با شخصیت های مهم خاندان، به طمع دستاوردهای شخصی، تعارف داشت؛ زیرا پای میهن در میان است.

وی با اشاره به وضع جسمانی نارسای پادشاه تاکید کرد: برخی از شخصیت های بانفوذ و تأثیرگذار، از وضع پادشاه که همه از آن خبر دارند، سوء استفاده می کنند تا از طریق او، کنترل همه چیز را در دست بگیرند. بنابراین هیچ راهی وجود ندارد جز این که با کسانی که از وضع پادشاه سوء استفاده می کنند، برخورد شود و افراد تاثیرگذار در خاندان حاکم باید برای بیان واقعیت در این زمینه، اقدام کرده، تصمیم گیری در این زمینه را به مراجع ذیربط واگذار کنند.

بن نصر سپس از عموهای خود از فرزندان ملک عبدالله خواست با مسئولیت عمل کنند و برای ایجاد تغییر در این شرایط، ابتکار عمل را به دست گیرند.

وی سپس با اشاره به مقبولیت شاهزاده احمد بن عبدالعزیز نزد قبایل، علما و مردم، او را از شخصی “بی پروا” نظیر محمد بن سلمان، برای جانشینی ولیعهد شایسته تر دانست.

سعود بن سیف النصر و مجتهد کاربر معروفِ توییتر نویس، پیش از این تاکید کرده بودند که شاهزاده بن نایف و شاهزاده بن سلمان نتوانستند از همه اعضای خاندان حاکم برای پست های ولیعهد و جانشین ولیعهد بیعت بگیرند و شماری از اعضای خاندان حاکم از این بیعت سر باز زدند.

در این میان، سعود بن سیف النصر استعفای شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه از ولایتعهدی را تکذیب کرد و گفت: او نه کناره گیری کرد، نه بیعت کرد و نه به فکر کناره گیری بود. در واقع عقلای خاندان، همچنان او را ولیعهد قانونی می دانند.

وی تاکید کرد که احمد بن العزیز، انتصاب های جدید را که شامل انتصاب محمد بن نایف به عنوان ولیعهد و شاهزاده محمد بن سلمان به عنوان جانشین ولیعهد است، نپذیرفته است.

سعود بن سیف النصر تصریح کرد: با توجه به جایگاهی که در خاندان حاکم دارم و با توجه به شناختی که از امور خاندان حاکم دارم؛ تاکید قطعی می کنم که احمد بن عبدالعزیز از ولیعهدی کناره گیری نکرد و بیعت نکرد و به کناره گیری فکر نمی کند. حتی عقلای خاندان حاکم هنوز او را به عنوان ولیعهد قانونی به رسمیت می شناسند.

نکته قابل ذکری که در این مجال وجود دارد، آن است که اظهارات سعود بن سیف النصر، با آن چه مجتهد پیش از این گفته بود، مطابقت دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند