منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۷
شناسه خبر: 325209
گروه :خبر
13940901000169_PhotoA

دادگاهی در آمریکا روز چهارشنبه دو افسر پلیس سفیدپوست را که یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده بودند از اتهامات وارده تبرئه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاهی در شهر «مینه‌سوتا» در ایالت «مینیاپولیس» آمریکا روز چهارشنبه دو افسر سفیدپوست متهم به قتل یک سیاه‌پوست غیرمسلح آمریکایی را از اتهامات وارده تبرئه کرد.

حکم روز چهارشنبه در حالی صادر شده که قتل «جیمز کلارک»، جوان سیاه‌پوست آمریکایی در ماه نوامبر سال گذشته میلادی به 18 روز تظاهرات سراسری علیه نژادپرستی و پرونده‌سازی‌های نژادی توسط پلیس این کشور منجر شده بود.

«آندرو لوگر»، دادستان این پرونده اعلام کرد هیئت تحقیقات، نتوانسته ادله کافی برای تأیید کیفرخواست صادر شده علیه این دو افسر پلیس پیدا کند.

«جیمز کلارک»، روز 15 نوامبر سال گذشته میلادی بعد از درگیری لفظی با این دو افسر پلیس، به ضرب گلوله به قتل رسید.

مرگ این سیاه‌پوست از آنجا که مانند چندین حادثه مشابه دیگر به دلیل واکنش افراطی و تبعیض‌آمیز افسران پلیس سفیدپوست اتفاق افتاد اعتراضات مربوط به نژادپرستی نهادینه شده در ادارات پلیس آمریکا را زنده کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است