منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
شناسه خبر: 222870
گروه :خبر
81316413-5957529

رئیس آموزش و پرورش کیش با آغاز سال تحصیلی جدید از افتتاح 4 مدرسه درکیش خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، هانی معلمی کمبود فضای آموزشی را از جمله مواردی عنوان کرد که از سال گذشته پیگیری برای برطرف ساختن آن ها آغاز شده است.

بنابر این گزارش رئیس اداره آموزش و پرورش کیش گفت: با پیش‌بینی افزایش جمعیت دانش‌آموزی و فضای مورد نیاز آموزش برای سال جدید تحصیلی با توجه به اینکه در چند سال گذشته مدرسه جدیدی ساخته نشده بود، نیاز مبرم به ساخت حداقل 4 مدرسه احساس می شد که این مطلب به مسئولان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش اعلام شد.

 

 

معلمی با اشاره به اینکه مدارس هاجر، پروین اعتصامی و البرز از جمله مدارسی هستند که سال گذشته افزایش کلاس داشته اند، تاکید کرد: دوره متوسطه دخترانه 22 بهمن که سال گذشته ضمیمه ابتدایی بود، مستقل شد که بازخورد و خروجی مناسبی داشته است.وی ساخت 4 مدرسه برای هنرستانی که سال گذشته در نوبت عصر برگزار می‌شد؛ ساخت یک مدرسه برای کاهش بار جمعیتی مدرسه ابتدایی البرز برای یکی از 2دوره ابتدایی؛ جداسازی مدرسه نمونه دولتی بعثت و مدرسه اندیشه و ساخت مدرسه ای برای کاهش بار جمعیتی مدرسه توحید را از اولویت‌های مورد نیاز ساخت مدرسه در جزیره کیش عنوان کرد.

 

 

وی به تشکیل شورای آموزش و پرورش از سال گذشته در کیش  اشاره و بیان کرد: در این شورا آموزش وپرورش و سازمان منطقه آزاد کیش با عقد تفاهم نامه ای متعهد شدند که در راستای الگو سازی جزیره کیش  مشکلات نرم افزار و سخت افزاری جزیره کیش را با همکاری یکدیگرمرتفع سازی کنند.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش کیش تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را از اولویت‌های این بخش خواند و تاکید کرد: ما هر سال با پیش بینی رشته‌ها و پایه‌های تحصیلی، تعداد دانش آموزان، تعداد معلمان و دبیران مورد نیاز سال را به اطلاع آموزش و پرورش استان و مرکز می‌رسانیم و کمبود نیروی انسانی نداریم.

 

 

رویکرد جدید در جذب معلمان

 

 

معلمی از تغییر رویکرد جذب دبیران و معلمان در جزیره کیش خبرداد و گفت: ما نمی‌توانیم از معلمان آزاد برای تدریس استفاده کنیم.

 

 

وی ادامه داد: معلمان مدارس باید همانند سرزمین اصلی از سوی مسئولان آموزش و پرورش استان  به صورت موظف و ماموریتی به کیش سفر کنند.

 

 

رئیس اداره آموزش و پرورش کیش با توضیح داد اینکه در جزیره کیش برای اولین بار در کشور معلمان به صورت اختیاری انتخاب می شوند اظهار کرد: این افراد به طور موقت برای یک سال در جزیره تدریس می‌کنند و پس از سنجش و پایش عملکرد آنان از معلمان موفق درخواست می‌شود که در جزیره کیش به تدریس خود ادامه دهند.

 

 

وی تصریح کرد: برای استفاده از معلمان برتر  و ارتقاء کیفیت آموزش باید رفع مشکلات معیشتی آنان در اولویت های مسئولان قرار داده شود.

 

 

این مقام مسئول تاکید کرد: هزینه‌های سنگین مسکن در جزیره کیش برای معلمان مدارس ما مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد که یا باید برای تامین هزینه‌های زندگی به شغل دوم روی بیاورند یا جزیره کیش را ترک کنند که در هر صورت ما با افت کیفیت تدریس در مدارس روبه‌رو خواهیم بود.

 

 

وی با تاکید براینکه به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ابتدای مهر امسال یک مدرسه در اختیار آموزش و پرورش قرارگرفته و مدرسه دیگری نیز تا پایان مهر تحویل داده می‌شود، یادآور شد: یکی از مدارس نیز برای افتتاح هنرستان تا پایان آذر به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

 

 

وی افزود: رفع مشکلات مدارس و آموزش در جزیره کیش از مسائلی  است که مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش توجه بسیاری به آن دارد و دستورات لازم برای ساخت یک مجتمع آموزشی نیز صادر شده است، اما به نظر می‌رسد با توجه به اینکه با ساخت مجتمع‌های آموزشی، مدارس قدیمی باید از دور آموزشی خارج شوند، توجه به این نکته ضروری است که مجتمع‌های آموزشی دخترانه و پسرانه باید همزمان به بهره برداری برسد.

 

 

معلمی همچنین از ساخت یک مدرسه 18 کلاسه در منطقه نوبنیاد کیش خبرداد و یادآور شد: مناقصه‌های آن بسته و پیمانکارنیز مشخص شده است و به زودی کلنگ آن به زمین زده خواهد شد.

 

بهسازی و نوسازی مدارس

 

وی در رابطه با نوسازی و بازسازی مدارس در آستانه آغاز سال تحصیلی با تقدیر از مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش گفت: شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به دستور دکتر مونسان، تلاش‌های بسیاری در بهسازی و نوسازی مدارس داشته است ، اما به دلایلی در برخی موارد این اقدامات با تاخیر انجام شده است که با وجود تنگی وقت و آغاز سال تحصیلی تعمیرات برخی از مدارس همچنان ادامه دارد و کارگران مشغول کار هستند که این مسأله یک آسیب برای ابتدای سال تحصیلی محسوب می‌شود، امید است که دکتر مونسان خود دلایل این تاخیر در عملکرد را پیگیری کنند در حالی‌که ایشان دستور مستقیم و صریح در انجام بهسازی قبل از آغاز سال تحصیلی را صادر کرده بودند.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش کیش اضافه کرد: علی‌رغم تاکیدات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در انجام عملیات بهسازی و بازسازی مدارس، مدرسه 22 بهمن و جمهوری اسلامی در پایگاه هوایی نیز نیاز به تعمیرات اساسی داشته که عملیاتی در آن انجام نشده است.وی تاکید کرد: دانش آموزان زمانی که وارد مدرسه می‌شوند، دوست دارند با فضایی جدید و مفرح روبه‌رو شوند و این از بعد تربیتی بسیار مهم است که مدرسه امسال با سال گذشته تفاوت محسوس و خوبی داشته باشد ، اما بچه‎های ما وقتی وارد مدرسه می‌شوند با فضای ساخت وساز مواجه می‌شوند.

 

معلمی در ادامه بیان کرد: ما در تصمیم گیری و اجرای به موقع مشکل داریم. به دلیل تاخیر در اجرایی شدن برنامه‌های بهسازی عملا بسیاری از مدارس از بازسازی بازمانده اند. ضمن اینکه در برخی مدارس همانند الزهرا(س) کارها به موقع و رضایت بخش بوده است.

 

وی تبدیل برخی از دفاتر مدرسه، کتابخانه و نمازخانه به کلاس‌های آموزشی را راهی موقت برای تامین کلاس‌های مورد نیاز دانش‌آموزان برای کاهش بار جمعیتی هر کلاس دانست و ادامه داد: تقریبا در بسیاری از مدارس کتابخانه و نمازخانه‌ها همچنین دفاتر معلمان، تبدیل به کلاس شده که امیدوارم با ساخته شدن مدارس جدید و تحویل آن‌ها به آموزش و پرورش، از این وضعیت خارج شویم.
رئیس اداره آموزش و پرورش کیش همچنین از تعمیرات سیستم‌های سرمایشی، روشنایی و برق مدارس و بازرسی این موارد از سوی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش تقدیرکرد.

 

به گفته معلمی، لباس‌های فرم دانش آموزان در مقاطع و پایه‌های مختلف به موقع از سوی مدارس اندازه گیری و به 2واحد تولیدی در کیش سفارش داده شده بود که از 28 شهریور در مدارس و مکان‌های اعلام شده از سوی مسئولان توزیع شد و کسانی که از قبل در جزیره کیش حضور نداشتند و یا در موقع اندازه گیری در مدارس موفق به این کار نشده اند، می‌توانند بدون نگرانی به مسئولان مدرسه و یا به صورت مستقیم به واحد‌های تولیدی مراجعه و لباس فرم فرزندان خود را تهیه کنند.

 

 

آموزش و پرورش کیش از دریچه آمار

 

 
طبق آمارهای ارائه شده اداره آموزش و پرورش کیش تا 28 شهریور 94  جزیره کیش دارای 16 مدرسه ابتدایی شامل 5 مدرسه غیردولتی با 3 مدرسه دخترانه و 2 مدرسه پسرانه، 11 مدرسه دولتی با 2مدرسه مختلط ، 5 مدرسه دخترانه‌ و  4 مدرسه پسرانه و 11 پیش دبستانی است.در بخش هنرستان اکنون جزیره کیش دارای 4 مدرسه است که 2 مدرسه دخترانه فنی و حرفه ای با نام «تدریس علم» و کاردانش با نام «هدف» و 2 مدرسه پسرانه غیردولتی «مبین خلیج فارس» و دولتی «خوارزمی» است.9 مدرسه متوسطه دور اول که شامل 4 مدرسه غیردولتی است ( 2 مدرسه دخترانه و 2 مدرسه پسرانه) و 5 مدرسه دولتی (2 مدرسه دخترانه و 3 مدرسه پسرانه) در کیش فعال هستند.بنابراین آمار، متوسطه دوره دوم در کیش اکنون دارای 7 مدرسه است که 4 مدرسه دولتی ( 2 مدرسه دخترانه و 2 مدرسه پسرانه)و 3 مدرسه غیر دولتی ( 2 مدرسه دخترانه و یک مدرسه پسرانه) است.براساس این گزارش، مجموع تعداد دانش آموزان در جزیره کیش در سال 93 ، 6927 دانش آموز بود که در سال جدید و براساس آخرین آمار تعداد دانش آموزان مدارس کیش تا 28 شهریور 94 ، 6563 گزارش شده است.

 

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند