منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
شناسه خبر: 207051
گروه :خبر
13940125000691_PhotoA

سفیر اسپانیا در ایران با اشاره به افزایش سه برابری توریست‌های اسپانیایی در ایران در دولت یازدهم، از سفر سه وزیر این کشور در ماه سپتامبر به ایران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پدرو ویینا دقایقی پیش در دیدار با هوشنگ بازوند استاندار لرستان، اظهار داشت: نخستین باری است که به استان لرستان سفر می‌کنم و به این نتیجه رسیده‌ام که بهترین سرمایه استان لرستان مردمان آن هستند.

وی عنوان داشت: توافق هسته‌ای مهم بوده هر چند ما عضو گروه 1+5 نبوده‌ایم اما این توافق می‌تواند رابطه اسپانیا با ایران را دوچندان کند.

سفیر اسپانیا خاطرنشان کرد: قبل از این توافق تنها قوانین تحریم‌ها را رعایت کرده‌ایم و هیچ ضدیتی کشور اسپانیا با ایران ندارد و هیچ‌گونه ایران‌هراسی در این کشور دیده نمی‌شود.

ویینا با بیان اینکه توافق‌ هسته‌ای تأثیر بسزایی می‌تواند در رابطه ایران و اسپانیا داشته باشد، افزود: این توافق‌نامه در بحث تبادلات اقتصادی کمک زیادی به ایران می‌کند و می‌تواند در رونق اقتصادی این کشور تأثیرگذار باشد.

3 وزیر اسپانیا به ایران سفر می‌کنند

سفیر اسپانیا خاطرنشان کرد: سه وزیر اسپانیا اوایل سپتامبر وارد ایران می‌شوند و این سه وزیر شامل وزیر خارجه، وزیر اقتصادی و وزیر عمران کشور اسپانیا هستند.

ویینا عنوان کرد: با توجه به گزارشی که استاندار لرستان در زمینه پتانسیل‌های موجود در این استان ارائه دادند یک تیم کارشناسی از اسپانیا به لرستان اعزام می‌شود تا ظرفیت‌های گاز، نفت، زغال‌سنگ و… را در استان لرستان بررسی کند.

سفیر اسپانیا یادآور شد: طی اجرای توافق‌نامه واردات نفت خام ایران را در کشور اسپانیا از سر می‌گیریم، هر چند از سال 2012 تاکنون هیچ‌گونه وارداتی در این زمینه نداشته‌ایم.

وی افزود: کشور اسپانیا سومین رده پذیرش توریست در جهان را دارد و با توجه به اینکه 44 میلیون نفر جمعیت این کشور است سالانه بیش از 70 میلیون توریست از این کشور بازدید می‌کند.

ویینا عنوان کرد: در دولت یازدهم تعداد توریست‌هایی که از اسپانیا به ایران آمده سه برابر شده که جا دارد از زحمات دکتر روحانی تقدیر کرد به خاطر اینکه مشکل ویزا برای این کشور را آسان کرده است.

سفیر اسپانیا خاطرنشان کرد: 19 درصد درآمد اسپانیا از محل توریسم است و بعد از این توافق هسته‌ای انتظار می‌رود که تعداد توریست‌ها از اسپانیا به ایران افزایش یابد.

* ایران هیچ پول بلوکه شده‌ای پیش اسپانیا ندارد

وی افزود: کشور ایران هیچ‌گونه پول بلوکه شده پیش اسپانیا ندارد و به خاطر تحریم‌ها در سه سال گذشته حجم مبادلات در ایران کم شده اما انتظار می‌رود با این توافقات حجم مبادلات افزایش یابد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی