منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
شناسه خبر: 346261
گروه :خبر
1620332

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان اظهار کرد:بیشترین ارزش ریالی پرونده رسیدگی شده در استان در زمینه سرقت اینترنتی کلاهبرداری یک میلیارد ریالی در شهرستان بندرعباس است.

سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری، سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمزبا اشاره به آمار جرایم اینترنتی در استان گفت: در سال گذشته در زمینه وقوع جرائم اینترنتی 79 مورد گزارش شده که این آمار در چهارماهه نخست سال با افزایش 25درصدی  به 104 مورد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در چهارماهه نخست سال جاری 104مورد از جرایم سابیری کشف شده که این آمار در سال گذشته 60مورد بوده و نشانگر رشد تقریبی 41درصدی می باشد.

افتخاری با بیان اینکه آمار کشف به وقوع درسال جاری قریب به 76درصد است و 85 نفر دستگیر شده اند ، افزود:میزان کشف به وقوع چهارماه نخست سال 94 بالغ بر 97/1 می باشد و 54 نفر در زمینه جرائم اینترنتی دستگیر و به مراجعه قضایی تحویل داده شده است.

سرپرست پلیس فتا هرمزگان با اشاره به اینکه بیشترین جرائم اینترنتی استان در حوزه اقتصادی و  اخلاقی است، تصریح کرد: برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب هاب بانکی و مزاحمت های اینترنتی با هدف انتقام جویی و کسب منافع مالی از بارزترین تخلفات سایبری در هرمزگان است.

وی تاکید کرد:بیشترین ارزش ریالی پرونده رسیدگی شده در استان  در زمینه سرقت اینترنتی رقم 100میلیون تومان در شهرستان بندرعباس است.

افتخاری خاطرنشان کرد:حدود 10درصد از متخلفین سابیری دررنج سنی 17 ساله می باشند همچنین 70درصد متخلفین در رده سنی 17تا 35 سال می باشند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان