منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰
شناسه خبر: 326833
گروه :خبر
hormoz

معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به صورت پلکانی و بین ۱۲ تا ۲۰ درصد افزایش یافته که در حقوق خردادماه اعمال خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  محمدعلی ابراهیم زاده امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران، در خصوص جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۹۵ اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری که در ابتدای هر سال مطرح است، برای سال ۹۵ نیز مقرر شده تا بازنشستگانی که حقوق کمتری دریافت می‌کنند، از افزایش حقوق بیشتری بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه برای این کار، دو سه الگو مطرح و پیشنهاد شده بود، تصریح کرد: به هر ترتیب هیات دولت با الگویی که در هفته گذشته اطلاع رسانی شد، موافقت کرد و به این ترتیب افزایش حقوق بازنشستگان به طور متوسط ۱۵ درصد خواهد بود.

یعنی برای حقوق ۷۵۰ هزار تومان ۲۰ درصد، بین ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان ۱۹,۵ درصد، از ۸۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان ۱۹ درصد، از ۸۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ۱۸.۵ درصد، ۹۰۰ تا ۹۵۰ هزار تومان ۱۸ درصد، ۹۵۰ تا یک میلیون تومان ۱۷.۵ درصد، یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰ هزار تومان ۱۷ درصد، یک میلیون و ۵۰ تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ۱۶.۵ درصد، یک میلیون و ۱۰۰ تا یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان ۱۶ درصد، یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۱۵.۵ درصد، یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان ۱۵ درصد، یک میلیون و ۲۵۰ تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ۱۴.۵ درصد، یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ۱۴ درصد، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۱۳.۵ درصد، یک میلیون و ۴۰۰ تا یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان ۱۳ درصد، یک میلیون و ۴۵۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۱۲.۵ درصد و از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالاتر ۱۲ درصد و همسان با شاغلان افزایش خواهد یافت.

وی گفت: بر اساس قانون خدمات کشوری، میزان افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان باید متناسب با نرخ تورمی که از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود، باشد که در دولت گذشته این تناسب رعایت نشده و عملا قدرت خرید بازنشستگان کاهش یافت.

ابراهیم زاده در خصوص کاهش فاصله پرداخت حقوق بین کارکنان و بازنشستگان دولت گفت: در صورتی که افزایش سالانه حقوق کارکنان بر اساس قانون باشد و دستگاه های مختلف دست به افزایش خارج از روال قانونی نزنند، طرح افزایش پلکانی در صورت تداوم، طی پنج سال آینده تا حدی خواهد توانست که تبعیض بین حقوق کارکنان و بازنشستگان را کاهش دهد.

به گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، ابراهیم زاده با اشاره به اجرای بند الف ماده ۵۰ قانون پنجم توسعه، اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری باید با نرخ تورم متناسب باشد و حقوق شاغلان نیز با بازنشسته‌ها به شکل همسان افزایش یابد، که در دولت یازدهم افزایش حقوق بالاتر از میزان تورم صورت گرفت. با این حال دولت، درصدد است به منظور جبران کاهش قدرت خرید بازنشستگان در دولت گذشته، حقوق بازنشستگان را بیشتر از میزان تورم سالانه افزایش دهد. همچنین با توجه به اعلام دولت مبنی بر تک رقمی کردن تورم در سال جاری، افزایش امسال حقوق بازنشستگان حداقل پنج و حداکثر ۱۰ درصد بیش از تورم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه میانگین کل افزایش حقوق بازنشستگان صندوق ۱۵ درصد است، افزود: تعداد کسانی که از روش پلکانی بهره مند می شوند ۸۲ درصد بازنشستگان است و ۱۸ درصد مابقی، همان افزایش ۱۲ درصدی حقوق را خواهند داشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است