منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۶
شناسه خبر: 181149
گروه :خبر

معاون وزیر نفت با تشریح تغییرات جدید در تعرفه های گاز از افزایش ۲۰ درصدی قیمت‌ها به طور یکسان برای ۱۲ پله مصرف گاز خبر داد و گفت: این تغییرات در قبض جدید گاز اعمال شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حال حاضر تمام شهرهای کشور براساس نوع آب و هوا و گرم و سردی هوا به چهار اقلیم تقسیم بندی شده اند، در این چهار اقلیم هم نوع مصرف گاز در پله ها هم متغییر بوده و مشترکانی که در مناطق سردسیر قرار دارند، به تبع از میزان مصرف گاز بیشتری در یک پله مصرف برخوردار هستند.

با این وجود، به استناد اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت گاز، با دستورات جدید رئیس جمهور به جای اعمال طرح جریمه و پاداش میزان افزایش پلکانی قیمت گاز برای تمامی مشترکان پله اول تا پله ۱۲ به صورت برابر به صورت ۲۰ درصدی اعمال می شود.

به عبارت دیگر، اگر در روش اجرا شده در فاز اول و ماه‌های نخست فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها میزان افزایش قیمت و تعرفه گاز پله به پله متغییر بود و مشترکان پله اول تا پنجم در مقایسه با پله ششم تا ۱۲ افزایش قیمت کمتری را به دلیل مصرف کمتر مشاهده می‌کنند اما در طرح جدید تمامی مشترکان از پله اول تا پله دوازده به صورت برابر باید افزایش ۲۰ درصدی قیمت را پرداخت کنند.

در این روش، دیگر مشترکان صرفه‌جو در مصرف گاز هیچ گونه مزیت قیمتی در مقایسه با مشترکان پرمصرفی که گاز را صرف گرم کردن استخر و جکوزی می کنند، ندارند و همه مشترکان پر مصرف و صرفه جو باید یک افزایش قیمت را پرداخت کنند.

حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده قبوض گاز مشترکان در سال ۹۴، گفت: این مالیات طبق قانون از مشترکان دریافت شده و به سازمان مالیاتی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین با بیان اینکه در تعرفه های جدید در تمامی پلکان های مصرف افزایش ۲۰ درصدی قیمت به طور یکسان اعمال شده است، اظهار داشت: این تغییرات جدید در تعرفه در آخرین قبوض گاز صادر شه اعمال شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این تغییر تعرفه به منزله افزایش دوباره قیمت گاز در سال جاری نیست، بیان کرد: برای سال جاری نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۹ درصد افزایش یافته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است