منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶
شناسه خبر: 250841
گروه :خبر
85
 

مدير تعاون روستايي استان هرمزگان عنوان کرد:

افزایش ۲برابری خرید محصولات کشاورزان هرمزگانی توسط تعاون روستایی

مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 54 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از کشاورزان هرمزگانی خریداری شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از 2برابر رشد داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل؛ سیروس اسدپوردر جمع خبرنگاران با اشاره به  شبکه تعاونی‎‎های روستایی و کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان گفت:برای کاهش نقش دلالان، کاستن فاصله تولید تا مصرف، انتقال ارزش افزوده محصولات کشاورزی به کشاورزان، واقعی شدن قیمت‌ها، افزایش انتفاع بهره‌برداران بخش کشاورزی و ایجاد تعادل در نظام تولید همه ساله اقدام به خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان می‌کند.
وی افزود: شبکه تعاون روستایی و کشاورزی هرمزگان از ابتدای سال تاکنون مقدار 54 هزار و 525 تن انواع محصولات کشاورزی تولیدی استان در قالب تضمینی و توافقی خریداری کرده که شاخص‌ترین این محصولات شامل گندم، ذرت، کلزا و انواع صیفی جات و گوجه فرنگی است.
مدیرتعاون روستایی هرمزگان تصریح کرد: شبکه تعاون روستایی و کشاورزی هرمزگان در سال جاری مقدار 34 هزار و 885 تن گندم را نیز به صورت تضمینی از کشاورزان منطقه خریداری کرد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 22 هزار و 533 تن محصولات کشاورزی خریداری شده بود، افزود: با توجه به رشد چشمگیر خرید محصولات کشاورزی در سال جاری این میزان به نسبت مشابه سال گذشته 3/2 رشد داشته است.
اسدپور اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 400 تن انواع محصولات کشاورزی هم در غرفه‌های دائمی و موقت شبکه تعاون روستایی و کشاورزی استان عرضه شد.
وی افزود: شبکه گسترده تعاونی‌های روستایی و کشاورزی به عنوان مهمترین متولی تأمین اغلب نیازمندی‌های اساسی روستاها در کشور با نیم قرن تجربه به عنوان حلقه اتصال تولید به بازار مصرف، گام مؤثری را در شکوفایی اقتصاد روستاها بر می‌دارد.
مدیرتعاون روستایی بیان داشت: از نمودهای تاثیر مثبت تشکل‌ها و تعاونی‌های روستایی، ایجاد غرفه‌های دائم و موقت عرضه محصولات در جهت کاهش فاصله عرضه محصول از تولید به دست مصرف کننده، حذف واسطه‌ها و افراد سود‌جو است.
اسدپور خاطر نشان کرد: شبکه تعاون روستایی و کشاورزی استان با 135شرکت تعاونی و اتحادیه و با بیش از 140هزار نفر عضو از طریق 50 غرفه دائم در سطح استان، طی 7 ماه مقدار 426 تن انواع محصولات کشاورزی را به طور مستقیم به مصرف‌کنندگان عرضه کرده است.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی