منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
شناسه خبر: 346907
گروه :خبر
IMG11510877

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهار کرد:در سال جاری 58 هزار و 863 تن کالای نفتی از بنادر شهید باهنر صادر شده که در بخش صادرات نفتی 164درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد محسنی،مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره آمار سفرهای دریایی در مرکز استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا ابتدای مرداد ماه، یک میلیون و207 هزار و973مسافر در بنادر اداره بنادر شهید باهنر جابجا شدند که رشد 7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید و عمده آن از طریق بندر شهید حقانی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد:در چهار ماهه اخیر سال جاری عملیات جابجایی کالا در بندر شهید باهنر بالغ بر 605 هزار و 978 تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق استان تخلیه و بارگیری شد.

محسنی افزود: از این میزان 414 هزار و 353 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 191 هزار و 625 هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته است که در بخش نفتی 36 درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: بیش از 334 هزار و 330 تن کالاهای غیر نفتی و 58 هزار و 863 تن کالای نفتی از بنادر تحت مدیریت شهید باهنر صادر شد که در بخش نفتی 164درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی تاکید کرد:در چهارماهه سال جاری 34 هزار و 802 تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد این بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان شد.

وی عنوان کرد: کالاهای وارداتی را شامل برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری اعلام کرد و افزود: این محموله ها پس طی شدن تشریفات گمرکی، از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت 21 هزار و 708 خودرو از طریق این بنادر طی چهار ماهه نخست امسال خبر دادو خاطرنشان کرد:در سال جاری 266 TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شده همچنین یک هزار و 652 شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 28 درصد رشد را نشان می دهد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی