منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۳۹
شناسه خبر: 297997
گروه :خبر
123654

جزیره قشم بزرگ ترین جزیره خلیج فارس محسوب می شود که از طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده برخوردار می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پایگاه خبری فرهنگ کده ، هر ساله به تعداد گردشگران استان هرمزگان افزوده می شود ، اکثر مسافران نوروزی به جزایر کیش و قشم سفر می کنند.

در سال جدید این افزایش در  جزیره زیبای قشم  رو به روشد بوده است و  از تاریخ  25 اسفند ماه تا 5 فروردین ماه 394 هزا رو 715 نفر مسافر به جزیره قشم سفر کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 16 درصدی را نشان می دهد.
این گزارش می افزاید از 25 اسفند تا 5 فروردین 74 هزار و 294 خودرو سواری به این جزیره وارد شد که افزایش 16 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه نشان میدهد.
همچنین از 25 اسفند تا 5 فروردین 11هزار و 829 نفر مسافر از فرودگاه به این جزیره وارد شدند که بیانگر افزایش 44 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

جزیره قشم بزرگ ترین جزیره خلیج فارس محسوب می شود که از طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده برخوردار می باشد.

 

دوستداران طبیعت؛ جاذبه های طبیعی این جزیره را عجایب هفتگانه می خوانند و عقیده دارند در پهنه ای 1400 کیلومتر مربعی، وجود چنین طبیعتی تنها با واژه “بی نظیر” قابل توصیف است.

 

دیدنی ها و جاذبه های گردشگری جزیره قشم به سه گروه اصلی تقسیم می شود: جاذبه های طبیعی برای دوستداران طبیعت، محیط زیست، تفریحات ورزشی ساحلی و دریایی، پژوهشگران علوم زمین، محققان علوم جانور شناسی ؛ جاذبه های فرهنگی برای دوستداران هنر، فرهنگ، آداب و رسوم بومی سنتی؛ جاذبه های تجاری مناسب برای خرید از بازارهای سنتی و مدرن و…است.

 

جزیره قشم علاوه بر برخورداری از ویژگی های طبیعی، از موقعیت خاص استراتژیک در صحنه سیاست نیز برخوردار است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است