منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
شناسه خبر: 225322
گروه :خبر
81754597-70154786

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با بیان اینکه بیش از 39 تن انواع مود مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است، افزود:قاچاق کالای ، ارز و دخانی امسال 137 درصد افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ میر شمسی، جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران استان با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی استان در شش ماه گذشته گفت: مجموع کل سرقت های مهم در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش داشته و جمع کل سرقت ها با کاهش 8 درصدی روبرو بوده است.

 

 

 

وی با بیان اینکه تجاوز به عنف در این مدت 33 درصد کاهش داشته است، اظهار کرد:سرقت مغازه با 35 درصد، سرقت منزل 20درصد ، سرقت اتومبیل 26 درصد و سرقت از بانک نیز 100 درصد کاهش داشته است.

 

 

 

میر شمسی با اشاره به افزیش 19 درصدی کیف قاپی در استان افزود: در سه ماهه نخست شاهد افزایش کیف قاپی بودیم که در سه ماهه دوم کاهش یافته است.

 

 

 

وی با بیان اینکه در جرایمی مانند آدم ربایی و قتل 130 درصد افزایش کشف داشته ایم، تاکید کرد: در پیشگیری جرایمی مانند قتل و آدم ربایی، ناجا تنها 20 درصد نقش دارد و 80 درصد آن مربوط به مباحث فردی است.

 

 

 

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به کشف مواد مخدر تصرییح کرد: در شش ماهه گذشته بیش از 39 تن  انواع مود مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

وی با بیان اینکه هرمزگان در زمینه کشف مواد مخدر بعد از استان سیستان و بلوچستان و کرمان قرار دارد، بیان داشت:مواد مخدر از سه مسیر دریا ، استان سیتان و بلوچستان و کرمان وارد استان می شود لذا باید در مبادی وردی استان بیشتر سرمایه گذاری شود که تاکنون تا اندازه ای با تدابیر ویژه از ورود مواد مخدر جلوگیری شده است.

 

 

 

میر شمسی با اشاره به اجرای طرح پاک سازی شهر از معتادان و افراد بی خانمان اظهار کرد: با همکاری شورای مواد مخدر با افزایش ظرفیت پذیرش اردوگاه مواد مخدر طی 10 روز تمام معتادین جمع آوری خواهند شد و دیگر شاهد معتادین در سطح شهر نخواهیم بود.

 

 

 

وی افزود: در شش ماهه گذشته سال  185 قبضه سلاح غیر مجاز ضبط شده که نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش کشف داشته است.

 

 

 

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به کاهش 85 درصدی قاچاق سوخت تصریح کرد:با ایجاد قرارگاه مبارزه با قاچاق در استان و کنترل میدانی بر مراکز فروش سوخت و توزیع قاچاق سوخت در استان به حد ضعیف رسیده است.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه کشف مشروبات داخلی در استان 115 درصد افزایش کشف داشته است، بیان داشت :کشف مشروبات خارجی نسبت به مدت مشابهه سال گذشته 31 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

میر شمسی با اشاره به اینکه جمع کل تصادفات 9 درصد کاهش داشته است،گفت:در تصادفات سال گذشته 277 نفر فوت کرده اند که امسال 240با کاهش آمار به 240 نفر  میزان متوفیان نسبت به 13 درصد کاهش یافته است.

 

 

 

وی یادآور شد:آمار مصدومان تصادفات جرحی سال گذشته دوهزارو 825 نفر بودند و در شش ماهه گذشته با 5 درصد کاهش به دوهزارو 683 نفر تقلیل یافته است.

 

 

 

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به دستگیری ابتاع بیگانه افزود: سال گذشته 10 هزارو 745 نفر تبع غیر قانونی دستگیر شدند که در شش ماه نخست سال 94 به 16 هزار و 685نفر دستگیر شده اند لذا باید استان به ایجاد قرارگاه  برای جلوگیری از ورود افاغنه به کشور خودداری کند.

 

 

 

وی بیان داشت: در ماهها گذشته دو هزارو 590 میلیارد ریال کالای قاچاق ، ارز و دخانی کشف شده که در سال گذشته گذشته این رقم یک هزارو چهار میلیارد ریال بوده که امسال 137 درصد افزایش یافته است.

 

 

 

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه روز گذشته در رمچاه قشم یک میلیون و 300 هزار متر مربع از اراضی دولتی رفع تصرف شد، اظهار کرد: باند افراد شروری که در بندرعباس و میناب  اقدام به سرقت مسلحانه می کردند و اکثر تیراندازی ها توسط افراد این باند انجام می شد، دستگیر شدند.

 

 

 

 

وی یادآور شد:هفته گذشته باند فالگر و رمالی که نسبت به اغفال زنان فعالیت داشتند شناسایی شد و در این رابطه پنج نفر دستگیر شدند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است