منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
شناسه خبر: 290337
گروه :خبر
hormoz

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اعلام بررسی افزایش نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر گفت: اعضای کمیسیون با افزایش متوسط 12 درصدی کرایه مترو و اتوبوس موافقت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اعلام بررسی افزایش نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر گفت: اعضای کمیسیون با افزایش متوسط 12 درصدی کرایه مترو و اتوبوس موافقت کردند.

به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، اقبال شاکری افزود: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه از جمله قطع مقطعی بیمه تاکسیرانان و تک نرخی شدن قیمت سوخت، اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند نرخ کرایه تاکسی به طور متوسط 15 درصد افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به این‌که با توجه به هزینه‌های تاکسی برای تاکسیرانان، نرخ تورم و افزایش قیمت‌ها، موضوع افزایش کرایه تاکسی در کمیسیون عمران بررسی شد، اظهار کرد: در نهایت به نرخی رسیدیم که با نرخ تورم همخوانی دارد و اعتراض کمتری را به دنبال دارد.

شاکری با بیان این‌که باید به این نکته دقت کنیم که هزینه‌های تاکسی هر سال افزایش پیدا می‌کند و تاکسیرانان فقط از طریق کار با تاکسی امرار معاش می‌کنند، تصریح کرد: به همین دلیل، در اعلام نرخ کرایه تاکسی باید وضعیت رانندگان تاکسی را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به این‌که مصوبه افزایش نرخ کرایه‌ها برای سال جدید، دیروز از شورای شهر راهی شورای عالی ترافیک شد تا در آنجا نهایی شود، اظهار کرد: ما باید قبل از سال 95 این مصوبه را به فرمانداری تهران ارائه کنیم تا آن‌ها روی این مصوبه نظر بدهند و در نهایت، برای قانونی شدن به استانداری تهران برود.

شاکری با بیان این‌که استانداری تهران در چه تاریخی این مصوبه را اجرایی و عملیاتی می‌کند مشخص نیست، تصریح کرد: چون معمولا مسوولان مربوطه برای خودشان ملاحظاتی را در نظر می‌گیرند تا بر اساس آن، نظر نهایی خود را اعلام کنند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر این‌که افزایش کرایه تاکسی تا زمانی که استانداری تهران نرخ‌های جدید را اعلام نکند، کاملا غیر قانونی است، خاطرنشان کرد: تا قبل از اجرای رسمی مصوبه جدید، کسی حق افزایش کرایه تاکسی را ندارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور