منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۴۹
شناسه خبر: 326276
گروه :خبر
IMG_9403
 

بهار صادرات کالا در غرب هرمزگان؛

افزایش ۳۶ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر لنگه

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در گزارش عملکرد دوماهه بنادر غرب استان هرمزگان از افزایش صادرات نفتی و غیر نفتی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمود صابری مدیر بنادر غرب هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز گفت : طی ۲ ماهه نخست سال ۱۳۹۵ میزان یک میلیون و هشتصد و پنجاه و چهار هزار و هفتصد و پنجاه و دو تن کالا  در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شده است که در این میان صادرات نفتی به میزان ۱ میلیون و ۳۲۰ هزار و  ۳۵۵ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۴ رشد ۲۶درصدی را در برداشت.

 

 

وی همچنین از افزایش صادرات  غیر نفتی خبر داد و افزود: بندر لنگه با صادرات ۵۹ هزار و ۳۳۹ تن کالا در دو ماه نخستین سال ۱۳۹۵ که عمدتا شامل میوه و تره بار ، خشکبار ، مواد معدنی و مصالح ساختمانی می باشد  وبه بازار تجارت آزاد کشورهای حوزه خلیج فارس ارسال می گردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۳۶ درصد پیشرفت نموده است.

 

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به رونق ۲۴ درصدی کاپوتاژ  کالاهای غیر نفتی در این مدت اشاره کرد و میزان آن را ۱۸۴ هزار و ۵۰۹  تن کالا اعلام کرد.

 

 

مهندس صابری  همچنین نسبت رشد عملیات کانتینری طی دوماهه  سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را ۱۵ درصد اعلام نمود.

 

 

رشد ۱۷ درصدی جابجایی مسافری  و پیشرفت ۷ درصدی ورود  کشتی های نفتکش از دیگر موارد مطرح شده در گزارش مبسوط عملکرد دوماهه بنادر غرب هرمزگان بود.

 

 

از دیدگاه مدیر بنادر غرب هرمزگان ،اجرای پروژه های زیر بنایی، تخصیص پس کرانه و محوطه های جدید جهت دپو کالا ،تسهیل روندهای کاری اربابان رجوع و تنظیم استراتژی کاری با توجه به خواستهای مشتریان بندر لنگه از مهمترین عوامل رشد ۱۲ درصدی تخلیه و بارگیری کالا  در اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه در این مدت می باشد.

 

 

وی اظهار امیدواری نمود؛ با آشنایی بیشتر صاحبان کالا از موقعیت ویژه بنادر غرب استان هرمزگان جهت صدور یا ورود کالای خود در آینده نزدیک شاهد رونق بیشتر در این بنادر باشیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است