منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۳
شناسه خبر: 217337
گروه :خبر

معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشور از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان و افزایش ۲۵ درصدی حقوق آن‌ها خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمدرضا ترابی عصر امروز در جلسه‌ای که در استانداری سمنان و با حضور شماری از مسئولان استان سمنان برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های گذشته، وام‌های قرض‌الحسنه‌ای به بازنشستگان داده‌ شده که بخشی از مشکلات آن‌ها را برطرف کرده است.

معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشور افزود: در سال ۹۲ حدود ۱۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۳ بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان به بازنشستگان تسهیلات اختصاص داده‌ شده است.

ترابی ادامه داد: امسال نیز با پیگیری‌های انجام‌شده تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان برای اعطای وام به بازنشستگان کل کشور معین ‌شده است.

معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشور با بیان اینکه سازمان بازنشستگی کشور در سال ۱۳۵۴ تشکیل و در سال ۱۳۸۷ به صندوق بازنشستگی کشور تغییر نام یافت، از وجود ۳۷ شعبه صندوق بازنشستگی در استان‌های مختلف خبر داد و افزود: ۳۰ شعبه در ۳۰ استان کشور و هفت شعبه در تهران در حال خدمت‌رسانی به بازنشستگان کشور هستند.

ترابی از افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، حقوق بازنشستگان در سال جاری، ۲۵ درصد افزایش داشته و این در حالی بوده که تورم تنها ۱۵.۵ درصد است.

وی گفت: در ۱۰ سال گذشته، قدرت خرید بازنشستگان به دلیل بالا بودن سطح تورم و کم بودن مقدار افزایش حقوق، پایین آمده بود که این امر در دو سال اخیر با کم شدن مقدار تورم بهبود یافته است.

معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشور در خصوص مشکلات کنونی جامعه بازنشستگی افزود: باید در حفظ و گسترش بیمه تکمیلی بازنشستگان توجه بیشتری شود؛ سال گذشته اعتباراتی برای رسیدگی به این امر وجود نداشت؛ اما امسال هزینه بیمه تکمیلی بازنشستگان ۸۰ میلیارد تومان در ماه است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است