منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۰
شناسه خبر: 191001
گروه :خبر
image274817

بلومبرگ به نقل از یک فعال نفتی نوشت: اینکه ایران می‌تواند فروش نفت خود را یک میلیون بشکه در روز به محض برداشته شدن تحریم‌ها افزایش دهد، یک خیال باطل است و تنها ۴۰۰ هزار بشکه بر صادرات نفت این کشور افزوده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بلومبرگ به نقل از یک کارشناس مسائل نفتی نوشت، ایران در ماه های نخست برداشته شدن تحریم‌ها، می تواند صادرات نفت خود را تا 400 هزار بشکه در روز افزایش دهد.

بیژن خواجه پور مدیر شرکت مشاوره آتیه مستقر در وین در این باره گفت، ایران حدود 20 میلیون بشکه نفت در نفتکش هایش بر روی آب ذخیره کرده است. این ذخایر به این کشور اجازه خواهد داد، به سرعت بر میزان صادرات خود بیفزاید.

وی افزود، ادعایی مبنی بر اینکه ایران می تواند فروش نفت خود را یک میلیون بشکه در روز به محض برداشته شدن تحریم ها افزایش دهد، یک خیال باطل است.

به گفته خواجه پور، بازگشت به سطح تولید نفت پیش از تحریم ها به علت زمان بری اجرای لغو تحریم ها و همچنین زمان بری از سرگیری ظرفیت تولید برای ایران، حدود 18 ماه زمان می برد. به این معنا که ایران در اوایل سال 2017 می تواند 2.5 میلیون بشکه نفت در روز صادر کند.

به گزارش فارس، خواجه پور ادامه داد، اگر قیمت های کنونی نفت ادامه یابد و تولید نفت غیرمتعارف کاهش یابد، ایران می تواند سهم خود از بازار نفت را تا سال 2017 بازیابد.

وی پیش بینی کرد، نفت سنگین ایران مشتریان بسیاری دارد، چراکه بسیاری از پالایشگاه ها برای این نوع نفت طراحی شده اند از این رو ایران پس از 18 ماه دوباره سهم خود را به دست می آورد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است