منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۲۲
شناسه خبر: 340301
گروه :خبر
IMG_20160718_111743

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار کرد:ابادانی و توسعه شهری در بخش هایی از کیش در گذشته ضعف داشته است لذا عرصه جدیدی به ظرفیت های گردشگری کیش افزوده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، اکبر ترکان،دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بازدید و افتتاح طرح های عمرانی، صنعتی و تولیدی کیش گفت: عرصه جدیدی به ظرفیت های گردشگری کیش افزوده شده است.

ترکان با بیان اینکه ابادانی و توسعه شهری در بخش هایی از کیش در گذشته ضعف داشته است اظهار کرد: این نقاط امروز با همت مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش تبدیل به بخش های بهتری شده و کیفیت زندگی در این بخش ها افزایش یافته است.

به گزارش کیش پرس، مشاور رئیس جمهور از روند توسعه طرح احداث اسکله 35 هزار تنی و رورو، عملیات اجرایی ترمینال جدید فرودگاه کیش به عنوان دومین ترمینال مسافربری کشور پس از فرودگاه امام (ره) با زیربنای 41822 متر مربع و پذیرش سالانه چهار و نیم میلیون مسافر بازدید کرد.

همچنین 10 طرح ویژه تولیدی، صنعتی و خدمات صنعتی در بخش نفت، با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، امام جمعه کیش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران سازمان و ادارات مستقر در کیش افتتاح شد.

ترکان با اشاره به حضور شرکت های نفتی و خدمات نفتی در کیش گفت: از سال های گذشته به طور طبیعی کیش مرکز لجستیک و پشتیبانی  صنایع حفاری و دریایی بوده است.

وی افزود: به دلیل نیاز نداشتن به روادید برای کارکنان شرکت های نفتی و دارا بودن امکانات شبکه های پروازی و فرودگاهی، مراکز مختلف لجستیکی حفاری و دریایی همچنین شرکت های خدمات حفاری در کیش مستقر شده اند.

ترکان با بیان اهمیت حضور شرکت های پشتیبانی حفاری و نفتی در کیش اظهار کرد: به دلیل گران بودن اجاره دکل های حفاری و دریایی این خدمات اهمیت بسیاری دارد و یک روز تأخیر در فعالیت دکل های حفاری خسارت بسیاری به این شرکت ها وارد می شود. وجود خدمات حفاری در کیش می تواند نیازهای این شرکت ها را به موقع، مناسب و سریع برطرف کند.

واگذاری زمین به نرخ حمایتی به صنایع و گردشگری

علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در حاشیه مراسم بازدید و افتتاح طرح های عمرانی و صنعتی کیش گفت: پس از توجه جدی به زیر ساخت های جزیره از سال گذشته بخش های صنعتی جزیره کیش را مورد توجه قرار داده ایم و سعی کردیم تا مشکلات آن ها را حل کنیم.

وی با بیان اینکه صنایع بخش خصوصی در کیش نیاز به حمایت دارند افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی تنها نیاز به حمایت های معمول و آنچه در قانون ذکر شده دارند و سازمان منطقه آزاد کیش نیز در چارچوب های قانونی تمام تلاش خود برای رفع مشکلات را خواهد داشت.

مونسان با بیان اینکه رشد قابل توجهی در بخش صنعت دیده می شود تاکید کرد: مدیریت یکپارچه در جزیره کیش موجب شده تا مشکلات و معضلات سرمایه گذاران بخش های تولیدی و صنعتی به سادگی رفع شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: از سال 92 به دلیل اینکه در چند سال گذشته بواسطه وجود برخی رانت ها زمین های کیش افزایش قیمت نداشته از سال 92 زمین ها به نرخ بازار به فروش گذاشته شد و تنها در دو بخش صنعت و گردشگری زمین به نرخ حمایتی به متقاضیان واگذار می شود.

علی جیرفتی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در حاشیه این بازدید گفت: هم اکنون 6 شهرک صنعتی با 410 واحد صنعتی، خدمات صنعتی و تولیدی در جزیره کیش در حال فعالیت هستند که بر فعالیت های های تک و دانش بنیان تمرکز دارند.

به گفته وی شرکت های دارویی، بهداشتی، آرایشی، تجهیزات پزشکی، نفت و تجهیزات نفتی از جمله شرکت های دانش بنیان فعال در شهرک های صنعتی کیش هستند.

اکبر ترکان، مشاور رئییس جمهور در دو روز گذشته از فاز دوم توسعه بندر تجاری کیش، روند احداث اسکله 35هزار تنی و رورو، عملیات اجرایی ترمینال جدید فرودگاه کیش بازدید کرده و در افتتاح پارک ساحلی نیلوفر، پارک ساحلی هور، مجموعه ورزشی و چند طرح صنعتی وخدمات صنعتی حضور یافت.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان