منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
شناسه خبر: 291160
گروه :خبر
41603_orig

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بندرلنگه افزایش ظرفیت مسافری در طرح نوروزی پیش رو و آمادگی 27 شناور مسافری و 14 لندینگ کرافت در مسیرهای غرب استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروراید نیوز؛ محمود صابری رئیس کمیته حمل و نقل دریایی بندرلنگه ضمن اشاره به زیر ساخت های ایجاد شده در حوزه مسافرت های دریایی، از افزایش ظرفیت مسافری در طرح نوروزی پیش رو و آمادگی 27 شناور مسافری و 14 لندینگ کرافت در مسیرهای غرب استان هرمزگان خبر داد.

 

وی اظهار کرد: این تعداد شناور مسافری با ظرفیت دوهزار و318 صندلی و قابلیت حمل یکهزار و 160 دستگاه خودرو برای تردد روزانه در خطوط بندر لنگه و چارک و آفتاب به سمت جزیره کیش، ابوموسی و بلعکس اعلام آمادگی کرده اند.

 

 

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی بندرلنگه افزود: دو فروند شناور “رو-رو” با ظرفیت 600 مسافر و 120 دستگاه خودرو و یک فروند شناور مسافری در مسیر ابوموسی به ظرفیت 88 نفر مسافر در بندر لنگه فعال است.
به گفته صابری، ناوگان بندر چارک با تعداد 25 فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت متوسط 40 خودرو و تعداد ده فروند شناور مسافری با ظرفیت جابجایی یک هزار و 380 نفر پذیرای مسافران جزیره کیش خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: دو فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت 40 خودرو و یک فروند شناور مسافری با ظرفیت 250 نفر آماده ترابری مسافران در مسیر بندر آفتاب به کیش است.
این مقام مسئول از مسافران نوروزی خواست تا برای سفر از سرزمین اصلی به جزیره کیش حتما از بنادر و مسیرهای دریایی مجاز تردد کنند.
صابری مسیرهای بندر چارک – جزیره کیش (حمل خودرو و مسافر) با مسافت دریایی 17 مایل ،مسیر دریایی بندر لنگه – جزیره کیش(ظرفیت حمل خودرو و مسافر تنها در ایام طرح نوروزی سفرهای دریایی) با مسافت 53 مایل و مسیر بندر آفتاب – جزیره کیش(حمل خودرو و مسافر) با مسافت 9.9 مایل را سه مسیر دریایی مجاز در غرب هرمزگان اعلام کرد.
وی اضافه کرد : مسیر دریایی بندرلنگه-ابوموسی نیز با مسافت 42 مایل برای حمل مسافر در طرح نوروزی سال 95 پیش بینی شده است.
صابری در مورد پایانه های مسافری غرب هرمزگان گفت : با نظارت مستمر بر پایانه مسافری بندرلنگه که بخش خصوصی و شرکت کشتیرانی والفجر بهره برداری کرده است ، کیفیت خدمات دهی در این پایانه دریایی بهبود یافته و این سالن 350 نفری آماده پذیرایی شایسته از مسافران است.
وی افزود: سالن های مسافری و نوساز بنادر چارک و آفتاب هر کدام به ترتیب با ظرفیت 320 و 300 نفر همه روزه پذیرای مسافران است.
رئیس کمیته حمل و نقل دریایی بندرلنگه در پایان ضمن آرزوی بهروزی و سلامتی برای تمامی هموطنانی که به استان هرمزگان و جزایر مسافرت می کنند ، گفت: تلاشگران حوزه دریایی و بندری استان از هیچ کوششی در جهت خدمات دهی مطلوب و ایمن در ایام نوروز فروگذار نخواهند کرد.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است