منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
شناسه خبر: 289799
گروه :خبر
13940901000784_PhotoA
 

رویترز به نقل از منابع آگاه خبر داد

افزایش صادرات نفت ایران به روزانه ۱٫۶۵ میلیون بشکه

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه از افزایش صادرات نفت ایران به روزانه 1.5 میلیون بشکه در ماه فوریه و به مدد صادرات به اروپا در ماه مارس به روزانه 1.65 میلیون بشکه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  انتظار می‌رود، تولید نفت ایران، سومین تولیدکننده نفت اوپک، در ماه مارس به مدد افزایش صادرات به اروپا افزایش یابد و از 1.5 میلیون بشکه در ماه فوریه به حدود 1.65 میلیون بشکه در روز در ماه مارس برسد.

این منبع آگاه که به گفته رویترز به صادرات نفت ایران آشناست، گفت: انتظار می رود که شرکت ملی نفت ایران پس از نهایی کردن شرایط قرارداد با شرکت های توتال فرانسه و سپسای اسپانیا که از ابتدای ماه مارس اجرایی می شود، در ماه جاری میلادی حدود 250 تا 300 هزار بشکه نفت به اروپا صادر کند.

به گفته یکی از منابع آگاه، شرکت توتال قراردادی برای خرید حدود 200 هزار بشکه نفت از ایران دارد و قرارداد سپسا برای خرید 35 هزار بشکه نفت در روز است، انتظار می رود که توتال در ماه مارس در مجموع 5 میلیون بشکه نفت از ایران بخرد.

به گفته منابع تجاری، لیتاسکو، بازوی تجاری لوک اویل روسیه، سپسا و توتال نخستین خریداران اروپایی نفت ایران پس از لغو تحریم ها بودند و در ماه فوریه محموله‌های آزمایشی از ایران دریافت کردند.

هلنیک پترولیوم، بزرگ ترین پالایشگاه نفت یونان نیز اعلام کرد نخستین محموله نفت خام ایران را در پایان ماه مارس دریافت خواهد کرد. تهران تلاش می کند تا پس از لغو تحریم ها، سهم از بازار نفت به ویژه بازار اروپا را پس بگیرد.

یک مقام ارشد شرکت ملی نفت ایران روز سه شنبه گفت: صادرات نفت کشورش در ماه فوریه 500 هزار بشکه افزایش یافت و به 1.5 میلیون بشکه در روز رسید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است