منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۶
شناسه خبر: 220111
گروه :خبر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از تصویب افزایش سقف وام مسکن مهر در کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، احمد اصغری مهرآبادی با تاکید بر موافقت کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی با افزایش تسهیلات مسکن مهر، گفت: پارسال شورای پول و اعتبار با افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر (از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان) موافقت کرد اما به علت اینکه سقف اعتبارات تسهیلات ۵۰ هزار میلیارد تومان ثابت مانده بود، امکان افزایش این تسهیلات برای تمام واحدهای مسکن مهر وجود نداشت و تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی فقط مشمول ۲۷۰ هزار واحد مسکونی شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد سقف تسهیلات مسکن مهر ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد و سقف تسهیلات ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شود.

وی افزود: بعد از نامه وزیر راه و شهرسازی، معاون اول رئیس جمهور نیز از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس کل بانک مرکزی خواست تا در جهت تکمیل واحدهای مسکن مهر که تعهد جدی دولت است، افزایش سقف تسهیلات به ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بررسی شود.

مهرآبادی گفت: این مبلغ از محل وصول اقساط مردم قابل تامین است و نیازی به استفاده از خط اعتباری بانک مرکزی وجود ندارد. از ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر که سهم اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفر است، هفته پیش ۹۱ هزار و ۵۰۰ واحد به بهره برداری رسید.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ۱۵ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفر استان تهران تا پایان امسال تکمیل و واگذار می‌شود. تعداد واحدهای مسکن مهر استان تهران اعم از شهرهای جدید پرند، پردیس، اندیشه، شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت حدود ۳۳۰ هزار واحد است که غیر از واحدهای مسکن مهر شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفر که تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد، ساخت‌ و ساز سایر واحدها با برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی تا پایان سال ۹۵ کامل خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است