منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
شناسه خبر: 197091
گروه :خبر
26

دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان هرمزگان با بیان اینکه بسیاری از زنان جامعه از روی ناآگاهی جذب مصرف مواد مخدر می شوند ،گفت: در 10 سال اخیر آمار مصرف مواد مخدر در زنان از 6/4 به 7/9 درصد افزایش داشته است.

فرزاد ابراهیمی، دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به آمار اعتیاد در استان گفت:براساس اطلاعات آماری میانگین مصرف مواد مخدر در کشور 56/2 است که استان هرمزگان با میانگین 5/1 رتبه 24 کشوری را دارا است.
وی با بیان اینکه آمار بدست آمده بر اساس اطلاعات رسمی شیوع شناسی و میزان مراجعه افراد است، اظهار کرد: برخی از افراد بنا به دلایلی از مراجعه به مراکز مربوطه خودداری می کنند لذا آمار واقعی بیشتر از اطلاعات جمع آوری شده است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه سن مصرف مواد مخدر بین 15 تا 67 سال است، افزود:در سطح کشوری در سالهای اخیر نسب به سالهای گذشته سن مصرف مواد مخدر در جامعه کاهش یافته است.
وی گرایش افراد به مصرف مواد مخدر صنعتی را معضل پیش روی جامعه دانست و تصریح کرد:26 درصد معتادین مواد مخدر صنعتی مصرف می کنند که باید از افزایش مصرف مواد صنعتی جلوگیری کرد.
دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان با اشاره به افزایش مصرف مواد مخدر در بین زنان عنوان کرد:بسیاری از زنان جامعه از روی ناآگاهی و برای کاهش وزن جذب مواد مخدر می شوند که در ده سال اخیر آمار مصرف در زنان از 6/4 به 7/9 درصد افزایش داشته است.
وی بیان داشت:با آگاه سازی خانواده ها و جامعه باید از گسترش مواد مخدر در جامعه پیشگیری کرد.
ابراهیمی یادآور شد: در سال جاری عمده اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر در جهت پیشگیری هزینه می شود اما اعتبارات دولتی کافی نیست و سمن ها،ان جی او ،خیرین،رسانه و غیره برای آگاه سازی جامعه از مضرات مصرف مواد مخدر بسیج شوند .
وی اظهار کرد:در استان هرمزگان یک مرکز دولتی ماده 16 برای نگهداری و مراقبت از معتادین در روستای ایسین فعالیت دارند که در سال گذشته 450نفر معتاد در آن بهبود یافتند.
دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان افزود:110 مرکز ماده 15 و کلینیک ترک اعتیاد در سطح استان فعالیت دارد که افراد پس از گذراندن مراحل قانونی می توانند به آنها مراجعه کنند.
وی مشکل افراد بهبود یافته را اشتغال و عدم پذیرش از سوی خانواده ها دانست و گفت: عدم اقناع عاطفی عامل اصلی گرایش به اعتیاد است لذا افراد بهبود یافته به دلیل طرد شدن از سوی خانواده و جامعه جایگاه اجتماعی ندارند و این امر باعث می شود دوباره به چرخه اعتیاد برگردند.
ابراهیمی یادآور شد: در سال گذشته بیش از 550 تن مواد مخدر در کشور کشف شد که استان هرمزگان جایگاه اول در کشف مواد مخدر را دارد.
وی افزود: در سه ماهه اخیر کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابهه در سال گذشته 50درصد افزایش یافته است.
دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان هرمزگان با بیان اینکه در سال جاری سیاست کلی شورا مبارزه با خرده فروشان است، خاطر نشان کرد: در این راستا محله های آلوده شناسایی شده و اقدامات گسترده برای مقابله با آن انجام شده که می طلبد مردم برای هر چه بهتر شدن این کار مامورین ستاد را یاری کنند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان