منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۴
شناسه خبر: 309643
گروه :خبر
hormoz

روز دوشنبه افزایش دما در سواحل خزر قابل توجه خواهد بود، همچنین دمای هوا تا پایان هفته روند افزایشی دارد، انتظار است بیشینه دمای هوای تهران روز چهارشنبه به ۳۱ درجه سلسیوس برسد که در این صورت پنج درجه افزایش خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، براساس نقشه‌های هم‌دیدی و آینده‌نگری هواشناسی، سامانه نسبتاً ضعیفی در سواحل خزر قرار دارد که در 24 ساعت گذشته موجب بارندگی در سواحل جنوبی خزر و دامنه‌های شمالی البرز شد؛ این سامانه امروز ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق کشور را تحت‌تأثیر قرار داده و موجب بارش پراکنده باران خواهد شد که در برخی نقاط به ویژه در شمال شرق کشور، خراسان رضوی و شمالی با احتمال رشد ابرها و وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد موقت خواهد بود.

در سه روز آینده، ارتفاعات مرکزی و شرقی البرز و برخی نقاط در کرمان و زاگرس جنوبی گاهی با بارش پراکنده به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب همراه خواهد بود.

روزهای یکشنبه تا دوشنبه هفته جاری با گذر موجب نسبتاً ضعیفی از جنوب کشور، از ساعات بعدازظهر جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان گاهی با رشد ابر و رگبار و رعد و برق موقت پیش‌بینی می‌شود.

امروز در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

از فردا تا اواخر هفته، دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت و انتظار می‌رود بیشینه دمای هوای تهران روز چهارشنبه به 31 درجه سلسیوس برسد که در این صورت 5 درجه سلسیوس افزایش خواهد داشت؛ روز دوشنبه افزایش دما در سواحل خزر قابل توجه خواهد بود.

آسمان استان تهران روز آینده صاف، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود، همچنین روزه دوشنبه آسمان تهران کمی ابری همراه با وزش باد در برخی ساعات خواهد بود.

بیشینه و کمیته دما در این استان فردا به ترتیب: 27 و 15 درجه است.

در 24 ساعت آینده، استانهای خوزستان با دمای 40 درجه بالای صفر و هرمزگان با دمای 32 درجه بالای صفر گرمترین استان‌های کشور و چهارمحال و بختیاری با دمای یک درجه بالای صفر سردترین استان کشور خواهد بود.

کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مطالعه کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است