منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳
شناسه خبر: 208285
گروه :خبر
13930526000197_PhotoA
 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش خبر داد

افزایش حقوق معلمان بین ۱۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان از ابتدای مهر

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: از ابتدای مهر، حقوق معلمان بین 150 تا 600 هزار تومان بر اساس رتبه ای که کسب می کنند، افزایش می یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در میزگرد رتبه بندی معلمان در سی و دومین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش های برج میلاد در حال برگزاری است، اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان با یک مشارکت همه جانبه بین معاونت های مختلف و دانشگاه فرهنگیان، مراحل مختلف را پشت سر گذاشت و امید داریم در روزهای آینده به تصویب برسد و از اول مهر احکام جدید رتبه بندی را صادر کنیم.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از طرح تحول بنیادین می کنیم به عنوان تنهاترین سند استراتژیک وزارت آموزش و پرورش است و شرط لازم برای حرکت، تأمین منابع است.

بطحایی افزود: سه خط مشی برای تأمین منابع داریم که شامل منابع دولتی است که در دو سال گذشته توانستیم سهم آموزش و پرورش از منابع دولتی را قدری افزایش دهیم اما با تأمین منابع فاصله دارد که در دو سال گذشته بیش از دو درصد سهم خود را از دولت افزایش دادیم.

وی یادآور شد: خط مشی دوم، تأمین منابع مشارکت بخش غیردولتی است که در طول دو سال گذشته این روند بهبود پیدا کرده است و سومین خط مشی، ارتقای بهره وری است.

بطحایی اضافه کرد: در طول دو سال گذشته بهره‌وری از منابع را افزایش داده‌ایم اما هنوز جای کار بیشتری وجود دارد و باید مشارکت بخش غیردولتی را توسعه دهیم و اگر بخش غیردولتی جلو نیامده و مشارکت نکند همیشه این مشکلات خواهد بود.

وی بیان داشت: منابعی که در اختیار داریم سرشار است و اگر با نگاه بهره‌ورانه نگاه کنیم می‌توانیم با هزینه کمتر، کیفیت بیشتری داشته باشیم و یکی از مهمترین طرح‌هایی که در سال تحصیلی پیش‌رو داریم و اجرا می‌کنیم، رتبه‌بندی معلمان است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: افزایش انگیزه معلمان و بهسازی نیروی انسانی و ارتقای تخصصی و حرفه‌ای معلمان، دو هدف عمده رتبه‌بندی معلمان است.

وی تصریح کرد: بنا بر این شد که وزارت آموزش و پرورش از اول مهر 94 احکام مربوط به رتبه‌بندی را به اجرا در ‌آورد و مبنای آن مبتنی بر سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان است و زمانی می‌توانیم رتبه‌بندی را کامل اجرا کنیم که نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان اجرا شود.

بطحایی افزود: استقرار چنین نظامی زمان و انرژی می‌برد و اینکه بخواهیم صلاحیت حرفه‌ای یک میلیون معلم را ارزیابی کنیم کار بسیار زمانبر و دشواری است که یا باید طرح رتبه‌بندی را متوقف می‌کردیم و یا می‌گفتیم این مرحله اول طرح رتبه‌بندی است که در نهایت اعلام کردیم مرحله اول رتبه‌بندی با هزار و 350 میلیارد تومان از مهر شروع می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس شاخص‌ها، معلمان ارزیابی می‌شوند و بعد رتبه‌ای به دست می‌آورند و ما معتقد بودیم نمی‌توان دو نظام رتبه‌بندی در آموزش و پرورش داشته باشیم که اگر می‌خواستیم یک رتبه‌بندی دیگری به دست آوریم این به این معنا بود که کسی که رتبه خبره‌ای داشت باید یک رتبه ارشد به دست می‌آورد که این مشکلات  اجرایی را ایجاد می‌کرد.

وی بیان داشت: اصرار ما این بود که این دو نظام باید به یک نظام تبدیل شود و اعلام کردیم حتی به صورت مقدماتی و اندک، کار را شروع کنیم و برای سال 95 و برنامه ششم این کار را با قدرت و درجه کامل و بالاتری اجرا و ادامه خواهیم داد.

بطحایی خاطرنشان کرد: هدف رتبه‌بندی ارتقای سطح معیشت معلمان نیست بلکه ارتقای کیفیت نیروی انسانی و افزایش کیفیت آموزش و پرورش است و بین 150 تا 600 هزار تومان از اول مهر ماه، معلمان بر اساس رتبه‌ای که به دست می‌آورند افزایش حقوق خواهند داشت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان