منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
شناسه خبر: 327907
گروه :خبر
950322mjhhhh
 

معاون پرورشی و تندرستی آموزش و پرورش حاجی آباد:

افزایش تحصیل کرده های بیکار نتیجه انتخاب رشته نادرست است

معاون پرورشی و تندرستی آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد بیان اینکه وجود صف های طولانی پشت درب های دانشگاه ها و همچنین افزایش تحصیل کرده های بیکار نتیجه انتخاب رشته نادرست است ؛ افزود: برای رفع این مشکل لازم است انتخاب رشته ها متناسب با نیاز بازار کارکشور انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی میرزاده معاون پرورشی و تندرستی آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد در حاشیه کارگاه آموزی انتخاب رشته تحصیلی در گفتگو با خبرنگار پیارم ،اظهار کرد: تغییرات بوجود آمده در روند تحصیلی و همچنین گسترش رشته های مختلف تحصیلی ضرورت فعال نمودن بیشتر مراکز مشاوره ای بخصوص مشاوره و هدایت تحصیلی را دوچندان کرده است.

 

وی بیان کرد: وجود صف طولانی پشت درب های دانشگاه ها و همچنین افزایش تحصیل کرده های بیکار و عدم وجود نیروهای متخصص و زبده در کشور مشکلی است که از عدم مشاوه تحصیلی مناسب نشات گرفته است .

معاون پرورشی و تندرستی افزود : برای رفع این مشکل لازم است انتخاب رشته ها متناسب با نیاز بازار کارکشور انجام شود که این مهم از طریق مراکز مشاوره ای هدایت تحصیلی امکان پذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد14مشاور در مدارس این شهرستان مشغول ارائه خدمات مشاوره ای به دانش آموزان می باشندکه در سال تحصیلی آتی این تعداد به 17 نفر مشاور افزایش خواهد یافت .

این مقام مسئول افزود : طرح دانش افزایی مشاورین مدارس با برگزاری کارگاههای آموزشی در دستور کار حوزه معاونت پرورشی این مدیریت می باشد.

میرزاده خاطرنشان کرد : همه ی معلمین به نحوی مشاور بوده و لازم است در این خصوص متناسب با مقطع تحصیلی محل خدمت خود اطلاعات کافی در این خصوص داشته باشند.

کارگاه آموزشی مشاوره تحصیلی ویژه مشاوران مدارس با حضورنجفی رئیس اداره مشاوره و میرزاده کارشناس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در محل سالن کنفرانس مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان برگزارشد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر