منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷
شناسه خبر: 205346
گروه :خبر
216531_424
 

گفتگو / کارشناس مسائل اجتماعی:

افزایش بی حجابی سلامت روانی جامعه را تهدید می کند

کارشناس مسائل اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به نقش حجاب در سلامت روانی جامعه گفت: بی تردید یکی از مهم ترین دغدغه های اصلی جامعه اسلامی ، بسط و گسترش فرهنگ عفاف وحجاب در جامعه است .

سیده فاطمه حسینی ، کارشناس ارشد مسائل زنان در گفت و گو با خبرنگار هرمز در خصوص نقش حجاب در سلامت روانی جامعه، گفت: مسئله حجاب به عنوان یکی از ارکان اصلی حفظ عفت عمومی در جامعه باید به طور جدی از سوی نهاد ها وسازمانهای مربوطه پیگیری و اجرا شود .

 

 

وی افزود: وضعیت رعایت حجاب در جامعه امروزی به شکلی در آمده است که به جرئت می توان گفت: این نوع پوشش ها در جامعه مختص کشور اسلامی است و بسیار نگران کننده است .

 

 

حسینی تصریح کرد:البته کم نیستن زنان جامعه که پوشش حجاب را رعایت می کنند و آنچه معلوم است اینکه از منظر اسلام ، پوشش برای زن از کیفیت وکمیت واهمیت بیشتری برخوردار است ودارای نگاهی زیبا در جهت حفظ سلامت وعظمت وشوکت اوست و هر آنچه موجب سستی وافول این عظمت وابهت باشد ، از نظر دین مردود ومحکوم است.

 

 

این کارشناس ارشد مسائل زنان با بیان اینکه نبود حریم میان زن و مرد و آزادی معاشرتها بی بند و بار را افزایش می دهد ، اظهار کرد: جهت برنامه ریزی برای بهبود وضعیت حجاب وکاهش بد حجابی در جامعه ، ضرورت دارد بر نقش کاهش حساسیت خانواده ها در مورد نوع پوشش فرزندان به عنوان موثرترین عامل تاکید شود .

 

 

کارشناس ارشد فقه وحقوق و مسائل زنان گفت: متاسفانه مهم ترین عامل در بد حجابی فرزندان در جامعه کاهش حساسیت خانواده در مورد نوع پوشش و بعد ، تعریف مفاهیم حجاب در جامعه است .

 

 

وی گفت: رفتار کاهش حساسیت خانواده ها در مورد نوع پوشش فرزندان و تحریف مفاهیم حجاب در جامعه و کاهش آگاهی مردم از مفاهیم حجاب و عدم تبلیغ و آموزش مناسب حجاب در رسانه ها بر وضعیت حجاب در جامعه تاثیر دارد .

 

 

وی در پایان تاکید کرد:در نهایت باید به این نکته مهم توجه داشت که رسانه های گروهی از جمله صدا و سیما و مطبوعات تاثیر بسزایی در ترویج فرهنگ حجاب در جامعه و بالا بردن ضریب امنیتی وسیاسی کشور در زندگی اقشار مختلف مردم دارد و متاسفانه بروز بدحجابی در جامعه ای که دارای فرهنگ غنی دینی و مبتنی بر اخلاق و دستورات رفتاری در حوزه زندگی فردی و اجتماعی است ، قابل تامل ودقت بیشتری است .

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است