منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
شناسه خبر: 316921
گروه :خبر
13911229180204824_PhotoL

نائب رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران بیان کرد: با آمدن دولت امید رکود نیز در جامعه بیشتر شده از سوی دیگر قدرت کار و خرید مردم ضعیف شده و افزایش هزینه ها فشار زیادی را به مردم وارد کرده است.

محمدرضا صفا، نائب رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به وضعیت اقتصادی استان هرمزگان در ماههای گذشته گفت: استان هرمزگان از استان های اقتصادی است که مناطق آزاد مانند قشم و کیش را دارد به تبعیت از  کشور رکود نیز در این استان مشهود تر است.

 

وی اظهار کرد:در هرمزگان نسبت به سایر استان ها هزینه های زندگی بالاتر است و به دلیل مصرف بالای انرژی در استان مردم هزینه های مصرفی خود را بابت هزینه انرژی پرداخت می کنند که این مساله باعث کاهش قدرت خرید مردم استان است.

 

صفا با بیان اینکه افزایش قیمت ها و هزینه ها در استان ما مشهود تر است، افزود: اخراج شدن نیروهای کار در منطقه ویژه اقتصادی و شرق استان باعث شده تا به مردم استان در شرایط سخت اقتصادی قرار بگیرند.

 

وی تصریح کرد: نرخ تورم در کشور بیش از 20درصد است و با آمدن دولت امید رکود نیز در جامعه بیشتر شده است.

 

نائب رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران با بیان اینکه دولت برای کاهش رکود در جامعه کاری نکرده است، بیان کرد:اگر در جامعه رکود از بین رفته پس  اخراج کارگران به چه معنا است؛ در صورتی تعدیل نیرو انجام می شود که تولید به صرفه نباشد و کارفرمایان با کاهش نیروها درصدد کاهش تولید و هزینه ها بر می آیند.

 

وی افزایش قیمت ها را تورم زا دانست و اظهار کرد:امروز افراد ساده جامعه نیز به فهم اقتصادی رسیده اند و هر روز با افزایش قیمت ها روبرو هستندکه از قدرت خرید مردم می کاهد.

 

صفا گفت:اگر تورم در جامعه از بین برود شاهد ثبات قیمت ها خواهیم بود در حالی که دولت سالانه 12تا14درصد به حقوق کارکنان اضافه می کند از سوی دیگر قدرت کار و خرید مردم ضعیف شده و افزایش هزینه ها فشار زیادی را به مردم وارد کرده است.

 

نائب رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران تصریح کرد: موفقیت در زمینه برجام  ورود سرمایه گذار و ایجاد اشتغال را بهمراه داشت و  کشور  به رونق اقتصادی می رسید که در ازمینه برجام نیز نتوانستیم موفق باشیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی