منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۵
شناسه خبر: 306968
گروه :خبر
717293

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ضمن اشاره به بدهی دولت یازدهم به قرارگاه گفت: در صورتی که اعتبارات به موقع در اختیار ما قرار بگیرد فاز دوم متروی شهر آفتاب تا فرودگاه امام به طول تقریباً ۳۰ کیلومتر تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در آستانه افتتاح رسمی متروی شهر آفتاب در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از این خط اظهار داشت: خط متروی شاهد تا پرند جزو پروژه‌هایی بود که در گذشته به عنوان پروژه‌های ماندگار معروف گردید و زمانی که برای این پروژه در نظر گرفته شد 2 سال بود.

وی تصریح کرد: طول پروژه حدود 52 کیلومتر (حد فاصل شاهد تا پرند) و دارای 5 ایستگاه است که از آن جمله می‌توان به ایستگاه‌های شاهد، شهر واوان، ایستگاه‌های 1 و 2 فرودگاه امام خمینی (ره) و همچنین شهر جدید پرند اشاره کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خاطرنشان کرد: زمانی که برای این پروژه در نظر گرفته شد حدود 2 سال بود ولی به لحاظ عدم تأمین اعتبارات این امر تحقق پیدا نکرد که البته در این بین مشکلاتی نیز بین شهرداری تهران و مجموعه وزارت راه و شهرسازی بود.

سردار عبداللهی گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء علاوه براینکه مسئولیت اجرای پروژه را برعهده داشت، تلاش ویژه‌ای هم در جهت تأمین اعتبار داشت که از محل سهام مبلغی را برای این پروژه در نظر گرفت.

وی در ادامه به افتتاح ایستگاه متروی شهر آفتاب اشاره کرد و افزود: بخشی که از این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد به طول تقریباً 4 تا 5 کیلومتر بوده و پیشرفت کلی پروژه حدود 75 درصد است که چنانچه اعتبارات پروژه تأمین شود نهایتاً در یک بازه زمانی حدود 14 ماهه کل پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خاطرنشان کرد: در حال حاضر طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این قسمت از پروژه آماده و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و فاز بعدی هم می‌تواند تا فرودگاه امام خمینی (ره)‌به طول تقریباً 30 کیلومتر باشد که چنانچه اعتبارات تأمین گردد این مقدار نیز تا پایان سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

سردار عبداللهی اضافه کرد: هدف از بهره‌برداری این پروژه ارائه خدمات ویژه به شهروندان است و همشهریان و هموطنان می‌توانند از خدمات در نظر گرفته شده در ایستگاه‌های شهر آفتاب، شاهد، شهر واوان، فرودگاه امام و همچنین شهر جدید پرند استفاده کنند و در نهایت این خط به متروی تهران وصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا به امروز حدود 280 تا 300 میلیارد تومان هزینه پروژه شده و به نظر می‌رسد برای اتمام این پروژه حدود 700 میلیارد تومان دیگر نیز نیاز داشته باشیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در ادامه با اشاره به خدمت‌رسانی قرارگاه خاتم در مواقع بحرانی از جمله سیل و زلزله اظهار کرد: قرارگاه خاتم در اکثر شهرستان‌ها و روستاها پروژ‌ه‌های مختلفی را در دست اجرا دارد و رسالت خود می‌داند هر زمانی که نیاز باشد در حوادث غیر مترقبه مثل زلزله و سیل حضور پررنگی را داشته باشد.

سردار عبداللهی تصریح کرد: حضور قرارگاه خاتم تنها مربوط به سیل اخیر در برخی از استان‌‌ها نیست و در زمانی که مسائلی پیش می‌آید با تمام وجود حضور پیدا می‌کند.

وی ضمن انتقاد از برخی مصاحبه‌ها توسط برخی از افراد خاطرنشان کرد: در گذشته مصاحبه‌های بی‌ربط در خصوص خشکسالی صورت می‌گرفت و حتی جای تأسف است که ساخت سدهای بزرگ هم زیر سؤال می‌رفت و بحث ریزگردها و خشکسالی و سایر مسائل را ربط به سدسازی می‌دادند!

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت:‌اینگونه مصاحبه‌ها و حرف‌ها کار درستی نبود و ناشکری بود و توانمندی‌هایی که در شکور به وجود آمد توانست سدهای بزرگی را بسازد و به عنوان سدهای بزرگ در خاورمیانه معرفی کند.

سردار عبداللهی بیان کرد: سیل اخیر در برخی از استان‌ها تلفات جانی کمی داشته است اما خسارت مالی زیادی را به وجود آورده و به نظر من بنده ما و سایر مسئولان بایستی تنبیه بشویم به خاطر اینکه احساس می‌کردیم که خشکسالی دیگر ادامه دارد و خداوند دیگر باران رحمتش را بر ما نمی‌بارد و خداوند عنایت کرد و کمتر از 24 ساعت نعمت خود را بر کشور ما نازل کرد و اکثر سدهای ما سرریز گردید.

وی افزود: اگر نبود سدهایی مثل کرخه، دز و مشابه آن فاجعه انسانی به وجود می‌آمد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: قرارگاه خاتم در بحث کمک‌رسانی نقش مهمی را داشته است و ما در استان‌های ایلام، لرستان و همچنین خوزستان امکانات زیادی را در اختیار گذاشته‌ایم و یک آماده‌باش صددرصد به واحدهای اجرایی  مؤسسات خود اعلام نموده‌ایم که هرچه نیاز است با تمام قدرت در اختیار مردم و دستگاه‌ها قرار بدهند

سردارعبداللهی افزود: بیش از 150 دستگاه ماشین‌آلات مهندسی در اختیار استان‌ها قرار داده شد به طوری که بعید است خود استان بالای 15 تا 20 درصد این امکانات را داشته باشد و ما توانتسیم طبق یک برنامه‌ریزی مشخص ماشین‌آلات مورد نیاز را در اختیار استان‌ها قرار بدهیم.

وی گفت: در بحث آذوغه نیز حجم بسیار بالایی در اختیار استان‌ها قرار داده شد ضمن اینکه در زمینه پوشاک و سایر لوازم نیز کمک‌رسانی مؤثری صورت گرفته است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء تصریح کرد: قرارگاه خاتم در رابطه با احیا و بازسازی وظیفه‌ای را ندارد اما در بحث محرومیت‌زدایی ورود جدیی را داشته به طوری که حدود 12 تا 15 هزار پروژه محرومیت‌زدایی در قرارگاه داریم ضمن اینکه چنانچه دولت اعلام کند ما آمادگی کمک‌رسانی و باسازی را در مناطق سیل‌زده داریم که البته بخشی از اعتبارات نیز توسط قرارگاه تأمین خواهد شد.

سردار عبداللهی همچنین به طلب قرارگاه خاتم از دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: البته ما برای دولت‌ها کار نمی‌کنیم چرا که هر دولتی 4 تا 8 سال می‌آید و می‌رود و آنچه ماندنی است نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما به عنوان یک تکلیف شرعی وظیفه داریم هرجا که نیاز باشد حضور پیدا کنیم و کار انجام دهیم و ما نمی‌گوییم که این کارها مأموریت است بلکه آن را به عنوان رسالت خود می‌دانیم ضمن اینکه در تمامی دولت‌‌ها ما مشکلی نداشته‌ایم چرا که ما به دنبال مسائل حاشیه‌ای و سیاسی نیستیم و دنبال این هستیم که فرمایش مقام معظم رهبری را در خصوص سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را تحقق بخشیم.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی کشور در برابر نیازها و تهدیدها و اقدام و عمل کردن نه اینکه شعار بدهیم.

سردار عبداللهی تصریح کرد: طلب ما از دولت فعلی نسبت به دولت گذشته بیشتر است و آمادگی داریم در بحث آب، نفت، گاز، زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای و معادن با دولت همکاری کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است