منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
شناسه خبر: 216973
گروه :خبر
20140810143452gb-11

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش اختیارات استانداران و مدیران نیاز جدی برای اداره کشور است که باید به مدیران استانی اعتماد کرد و بالاترین سطح اختیارات در اختیار مدیران قرار داده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری استان هرمزگان با بیان اینکه ایران اسلامی در مسیر تحول و تغییر بنیادی حرکت می کند، گفت: کشور ما از نظر سیاسی، اقتدار دفاعی، دانش و خلق نظام متکی بر اداره مردم از آموزه های دینی بهره می گیرد که در این مسیر با تحولات چشم گیر رویارو بوده است.

 

 

وی با اشاره به اینکه کشور ما دنیا را به قبول ایران هسته ای وادار نمود، اظهار کرد:بسیاری از کشورهای که در آغاز راه تصور می کردند که ایران قطعا شکست می خورد امروز از پیروزی کشور در حیرت هستند.

 

 

ابوترابی افزود:امروز کشور ما در دنیا نماد قدرت ملی ، انسجام اسلامی و حرکت مبنی بر دانش و فناوری تبدیل شده که آینده درخشانی خواهد داشت.

 

 

وی تصریح کرد: برای دستیابی به آرمان های  تعریف شده در قانون اساسی با فراهم آوردن امکانات رفاهی ، از بین بردن نابرابری ها و متوازن ساختن خدمات زیر ساخت ها و بنیان های این حرکت محیا شود.

 

 

نایب رئیس اول مجلس با بیان اینکه امنیت اولین نیاز هر کشور برای توسعه است، بیان داشت:امروز ایران اسلامی در اوج امنیت قرار دارد که مرهون تلاش های ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و امنیتی، علما و دانشمندانی است که قدرت دفاعی را در سطح قدرت های برتر قرار داده است.

 

 

وی با اشاره به حضور 70 درصدی مردم در مدیریت کشور تاکید کرد:مشارکت همراه با رقابت، اقتدار سیاسی برای دولت مردان رقم زده که این نظام سیاسی با پشتوانه فقیهی عادل ومدیری حکیم ظرفیت های استثنایی را برای ایران فراهم آورده که نوید دهنده آینده ای درخشان است.

 

 

ابوترابی با بیان اینکه در ارائه خدمت به مردم در عرصه های مهم قدم برداشته شده که می توانست از سرمایه گذاری شده بهره بیشتری برد، اظهار کرد: میلیون ها دلار برای ساخت زیر ساخت ها هزینه شده که از این میزان هزینه می توانست بهره بیشتری داشته باشد.

 

 

وی تاکید کرد: برای رسیدن به افق های روشن باید سیاست متناسب شدن حجم دولت با وظایف حاکمیتی به طور جدی در دستور کار باشد.

 

 

ابوترابی گفت: از بودجه 230 هزار میلیاردتومانی سال 94 احتمالا عملکرد بودجه 190هزار میلیارد تومان باشد که با کسری 40 هزار میلیارد تومانی روبرو خواهیم بود و تقریبا معادل هزینه های جاری مدیران و پرسنل کشور است.

 

 

وی تصریح کرد: باید با متوازن شدن حجم دولت با وظایف حاکمیتی هزینه های اداره کشور کاهش و منابع برای پرداختن به امور حاکمیتی و نیازهای قطعی کشور کاهش داد.

 

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر کاری که به دست مردم انجام می شود باید به دست مردم سپرده شود،اظهار کرد: نقش مدیران میانی برای کوچک کردن دولت نقشی اساسی است تا منابع کشور برای تولید و خدمت به مردم هزینه شود.

 

 

وی با اشاره به بحران آب در کشور افزود:ملت ایران نشان داده که قدرت دارد لذا  دانش باید در تار و پود زندگی و مدیریت زندگی حضور داشته باشد و مطالعات جدی برای استفاده از منابع آب با کمترین هزینه و بیشترین بهره بری انجام شود.

 

 

ابوترابی تصریح کرد: افزایش اختیارات استانداران و مدیران نیاز جدی برای اداره کشور است که باید به مدیران استانی اعتماد کرد و بالاترین سطح اختیارات در اختیار مدیران قرار داده شود.

 

 

وی با بیان اینکه ارئه اختیار به مدیران استانی باعث ایجاد رقابت سالم و افزایش درآمد می شود،گفت:باید درآمدهای حاصل هر استان ها به آنها برگردانده شود که این امر هم اکنون انجام نمی شود و موجب کاهش انگیزه مدیران می شود.

 

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به افزایش دریافت های مالیاتی اعتقاد نداریم، تاکید کرد:باید عدالت مالیاتی لحاظ شود و باید امکانات در اختیار قرار گیرد تا به جامعه ظلم نشود.

 

 

ابوترابی خاطر نشان کرد:روزمرگی مدیران اجازه پرداختن به نگاه بلند مدت نمی دهدلذا باید این فرصت را که نگاهها در مدیران ارشد فراگیر شود فراهم کرد که در قانون برنامه نیز قابل پردازش است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند