منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
شناسه خبر: 308494
گروه :خبر
13940410000245_PhotoA

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس در اجرای طرح امنیت اخلاقی نامحسوس، مجاز به برخورد علنی نیست و فقط گزارش می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به اینکه طرح امنیت اخلاقی از سال‌های گذشته اجرا شده است، افزود: ایجاد امنیت و آرامش در سطح کشور به ویژه در شهر تهران از جمله انتظارات مردم از پلیس است.

وی با بیان اینکه امنیت اخلاقی فقط در موضوع پوشش خلاصه نمی‌شود بلکه در همه موضوعات و آسیب های اجتماعی است، اضافه کرد: پلیس برای این منظور هماهنگی های لازم را با قوه قضائیه داشته است.

سردار ساجدی‌نیا درباره نامحسوس بودن طرح اخیر امنیت اجتماعی هم گفت: پلیس در اکثر مأموریت‌های عملیاتی از جمله مواد مخدر، آگاهی، فتا و پلیس امنیت با لباس شخصی اقدام می‌کند. از اهداف مهم این طرح، مقابله با سارقان، اراذل و اوباش، معتادان و قاچاقچیان می‌باشد.

سردار ساجدی نیا ادامه داد: پلیس در طرح امنیت اجتماعی هم به صورت محسوس و هم نامحسوس عمل می‌کند.

وی با بیان این که نامحسوس بودن این طرح، بنا به در خواست‌های مردم است، گفت: چندین موضوع از جمله مزاحمت نوامیس از دغدغه‌های مردم بوده است و از پلیس انتظار دارند در این حوزه ورود و رفع دغدغه کند. از دیگر دغدغه‌های مردم برخورد با حرکات نامتعارف و خطرآفرین در حوزه راهنمایی و رانندگی است. پلیس برای انجام مأموریت های متعدد خود بر اساس قوانین و ضوابط جاری در کشور می‌تواند از مأموران محسوس و نامحسوس خود استفاده کنند. تمام سازوکارهای لازم برای استفاده بهینه برای این مأموریت در نظر گرفته شده و تمام اقدامات آنان تحت نظارت سیستم‌های نظارتی پلیس از جمله بازرسی، حفاظت اطلاعات و … قابل کنترل است.

سردار ساجدی نیا گفت: تمامی مأموران از کارکنان کادر پلیس تهران و ضابط قضائی هستند. انتخاب این مأموران بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده و تأییدیه مبادی ذیربط صورت گرفته است. از آنجا که این کارکنان به عنوان ضابط قضائی بوده، صحت گزارش آنان مورد تأیید مراجع قضائی است.

رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: این مأموران علاوه بر انجام وظایف و مأموریت‌های تخصصی خود، در ساعات غیراداری به عنوان مأموران نامحسوس و مورد وثوق، در صورت مشاهده جرایم مشهود، صرفاً اطلاعات لازم را از طریق سیستم‌های ارتباطی به مرکز پلیس اعلام می‌کنند و مأموران به هیچ وجه، مواجهه حضوری و برخورد با مردم را ندارند.

لازم به ذکر است هرگونه اقدامی که نیاز به برقراری ارتباط با مردم باشد صرفاً توسط مأموران انتظامی با شناسه پلیسی انجام می‌گیرد. به جهت رفع دغدغه‌های مردمان، این اطمینان به شهروندان گرامی داده می‌شود که نظارت کامل بر نحوه رفتار و گزارشات مأموران نامحسوس انجام می‌شود و اساساً این اقدامات به جهت افزایش احساس امنیت روانی و رفع دغدغه‌های مردم است.

وی در پایان گفت: شهروندان در صورت هرگونه ابهام و شکایت، مراتب را می‌توانند به پلیس 197 و یا 110 اطلاع دهند و مطمئن باشند در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است