منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
شناسه خبر: 339823
گروه :خبر
IMG_1908

رئیس سازمان بهزیستی بندرعباس اظهار کرد:افراد تحت پوشش سازمان تا مبلغ 120 میلیون ریال حمایت مالی دریافت می کنند همچنین هزینه مشاوره نیز به خانواده کم بضاعت پرداخت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علیرضا صداقت پیشه، رئیس سازمان بهزیستی بندرعباس در نشست شورای اداری استان با اشاره به وضعیت معلولین گفت: آسیب ها و معلولیت ها بر اثر یک سری از عوامل متعدد فرهنگی، اجتماعی و اقلیمی به وجود می آیند.آمار ها نشان می دهند که 600 الی 650 میلیون معلول در دنیا وجود دارند که از این تعداد 33 میلیون نفر کودک می باشند.

 

صداقت پیشه با بیان اینکه 80 درصد معلولیت ها قابل پیش بینی است ، عنوان کرد: بر اساس آمار های موجود در کشور 48 هزار معلولیت در سال به وقوع می پیوندد که بیش از 50 درصد این ها ناشی از عوامل ژنتیکی می باشند.

 

وی گفت: آمارها نشان می دهند که 30 درصد از پذیرش بیمارستان های کودکان در کشورهای صنعتی  به دلیل اختلالات ژنتیکی و مادرزادی کودکان است و30 درصد از کودکانی که با اختلالات ژنتیکی به دنیا می آیند در دو سال اول زندگی به کام مرگ کشیده می شوند و 30 درصد آنها هم دچار نارسایی و کم رسایی های مزمن و شدید می شوند و متاسفانه از ابتدایی ترین فعالیت های روزمره محروم می گردند.

 

رییس سازمان بهزیستی بندرعباس تصریح کرد: در راستای پیشگیری از مشکلات ژنتیکی از مشاوره ژنتیک و مواردی که باید در مشاوره ژنتیک انجام دهند لذا باید قبل از هر ازدواج خصوصا ازدواج های فامیلی که متاسفانه استان هرمزگان در این مورد آمار بسیار بالایی دارد در کشور، ازدواج های بالای 35 سال، که عمده مشکل ما در حال حاضر افزایش سن ازدواج است و نیاز به رسیدگی جدی دارد.

 

وی افزود: بروز ناتوانی های جسمی، کوتاهی قد و اختلالات رشدی، نازایی و سقط های مکرر، عقیمی در مردان، بروز ناتوانی های جسمی که در کودکی و نوجوانی بدون علت اتفاق می افتند، وجود نواقص، سابقه ی بیماری خونی که یکی از بیماری های تاثیر گذار در اختلالات تالاسمی است و تالاسمی یکی از  شایع ترین استان ها در کشور از این نوع بیماری است و دیابت و فشارخون می باشد.

 

صداقت پیشه اظهار کرد: سال گذشته طرحی که به صورت پایلوت اجرا شدو هرمزگان یکی از 5 استانی بود در کشور که این طرح جامعه مشاوره ژنتیکی که در دو مرکز دولتی و خصوصی شهرستان و استان انجام شد را انجام داد ، که 2 هزار 394 مورد بوده و نسبت به سال 93، 5 درصد افزایش داشته است که متاسفانه کمترین عملکرد بهزیستی بندرعباس در حوزه مشاوره ژنتیکی بوده است.

 

وی با بیان اینکه برنامه آگاه سازی پیشگیری از معلولیت ها که 12 هزار و 87 نفر با 20 درصد افزایش نسبت به سنوات قبل انجام شده است، ادامه داد: تست غربالگری در گروه سنی 15 تا 25 سال که بر 1500 نفر از بانوانی که در سن باروری و ازدواج بودند انجام شده است، هزار و 450 مورد خانم قبل از ازدواج  با همکاری بهداشت شهرستان بندرعباس مورد تست غربالگری قرار گرفتند.

 

رییس سازمان بهزیستی بندرعباس بیان کرد: از هر 1000 نوزاد که به دنیا می آیند که 4 مورد ناشنوا و کم شنوا مادرزاد هستند، به طور متوسط سالیانه 6 هزار نوزاد ناشنوا و کم شنوا در کشورمان به دنیا می آید لذا آمار این طرح اجرا شده برای افرادی که در هرمزگان بودند 13 هزار و 843 نفر که با تمام تلاش ما 8 هزارو 899 نفر مورد غربالگری قرار گرفتند.

 

وی با اشاره به سفر رییس سازمان بهزیستی کشور به استان خاطرنشان اشاره کرد:مقرر شد افراد تحت پوشش سازمان تا مبلغ 120 میلیون ریال حمایت مالی دریافت کنند همچنین هزینه مشاورهنیز به خانواده کم بضاعت پرداخت می شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است