منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر: 211097
گروه :خبر
13940231000168_PhotoA

افخم در واکنش به اظهارات اوباما، با بیان اینکه آمریکا مدت‌هاست با فاصله گرفتن از منافع واقعی مردم آمریکا، بانی و حامی جنگ افروزی، ناامنی و بی ثباتی در منطقه ما بوده، به واشنگتن توصیه کرد که در سیاست‌های خود بازنگری کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص مصاحبه اخیر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و اظهارات وی در خصوص تغییر در سیاست و گذار در ایران٬ ضمن تکراری خواندن این اظهارات گفت: رئیس جمهوری آمریکا روندهای اصیل و واقعیت‌های قریب چهار دهه اخیر جامعه ایران را نادیده گرفته است.

مرضیه افخم افزود: اقتدار و جایگاه  ایران نه تنها متکی بر فرهنگ و تمدن کهن ایرانی و اسلامی است٬ بلکه ایستادگی مردم ایران مقابل سلطه طلبی و تهدید و حمایت اصولی از ملت‌های مظلوم از علل مهم آن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با رد ادعای انزوای ایران گفت: از دیدگاه ما و بسیاری از ملت‌های آزاد جهان این رژیم صهیونیستی و حامیان آن هستند که در جامعه بین‌المللی منزوی و مطرود می‌باشند و آنچه نیازمند تغییر و تحول است سیاست و نظام اداره ایالات متحده آمریکا و رویکرد آن نسبت به ملت‌های مستقل می‌باشد.

وی اضافه کرد: آمریکا مدت‌هاست با فاصله گرفتن از منافع واقعی مردم آمریکا، بانی و حامی جنگ افروزی، نا امنی و بی ثباتی در منطقه ما بوده است و حمایت همه جانبه از رژیمی که متهم به نقض فاحش حقوق فلسطینیان و جنایات جنگی است و کشتار کودکان بی دفاع فلسطینی که از تلخ ترین خاطرات ملت‌های منطقه است، از معدود مواردی است که به نزول اعتبار و نفوذ آمریکا در این منطقه انجامیده و بی تفاوتی آمریکا نسبت به ریشه‌های بی اعتباری تدریجی خود موضوع بحث و بررسی اندیشمندان جامعه آمریکا است.

افخم افزود: اگر مقامات آمریکایی به میزان اعتبار و وجهه خود نزد ملت‌های جهان و بویژه در جهان اسلام درنگی واقع بینانه داشته باشند، از فرصت‌های نادر موجود برای بازنگری در چندین دهه سیاست اشتباه بر پایه جنگ افروزی و حمایت از تروریسم استفاده می‌کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند