منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۸
شناسه خبر: 307758
گروه :خبر
hormoz

بازار سهام امروز پا به پای بازارگردان‌ها و حمایت صندوق‌ها شاهد معاملات عمده در بازار خرده‌فروشی همسو با تداوم عرضه از سوی فروشندگان بازار بود‌، شاخص کل بورس هم ۴ واحد افت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه 31 فروردین ماه 95، با افت 4 واحدی به رقم 78 هزار و 431 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با 13 واحد افت عدد 13 هزار و 430 واحد را به نمایش گذاشت.

اما شاخص سهام آزاد شناور با افت 12 واحدی به رقم 89 هزار و 85 واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 72 واحدی به رقم 54 هزار و 953 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با 461 واحد کاهش به عدد 171 هزار و 107 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با 5 واحد افزایش به رقم 779 واحد دست یافت.

 بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با 104 واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر با 67 واحد و فولاد خوزستان با 46 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت  ایران خودرو با 55 واحد، گروه سایپا با 51 واحد و بانک تجارت با 43 واحد کاهش؛ بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 473 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 759 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 92 هزار و 478 نوبت داد و ستد بود.

گفتنی است از کل ارزش معاملات امروز بورس تهران مبلغ 370 میلیارد و 345 میلیون تومان در بازار نقدی محقق شد.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت لاوان، کشتیرانی دریای خزر، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، سیمان کردستان، داروسازی دکتر عبیدی از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی، ایرانیت بازگشایی شدند.

 امروز بازار سهام در روندی متعادل شاهد افزایش عرضه سهام از سوی حقوقی‌های بزرگ بازار به ویژه در گروه خودرویی‌ها و گروه‌های معدنی و فلزی بود.

در گروه بانک‌ها نیز امروز با وجود افزایش عرضه سهام از سوی سهامداران حقوقی اما معاملات کد به کد و بلوکی در این گروه در کنار برخی نمادهای معاملاتی خودرویی‌ها از کاهش قیمت سهام جلوگیری کرد.

بر اساس این گزارش امروز در نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری سایپا نیز سهامدار عمده حقوقی اقدام به معامله کد به کد کرد.

در گروه فلزات اساسی نیز با وجود شکل‌گیری صف‌های خرید اما افزایش عرضه سهام حاکی از واگذاری صف‌ها در روز آینده داد. برخی نمادهای گروه تجهیزاتی نیز شاهد حضور خریداران بود.

 بازار سهام امروز در نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری غدیر شاهد معاملات کد به کد به میزان 110 میلیون سهم به ارزش بیش از 22 میلیارد تومان بود.

امروز در بانک ملت بیش از 101 میلیون سهم به ارزش بیش از 24 میلیارد تومان کد به کد شد.

در نماد ذوب آهن اما امروز 70 میلیون سهم به ارزش بیش از 16 میلیارد تومان کد به کد شد.

بانک ملت در کنار بازار خرده‌فروشی امروز بیش از 8 میلیون سهم را در بازار معاملات کد به کد به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان میان کدهای تابعه خود جابجا کرد.

امروز بازار سهام بازاری متعادل و کم‌نوسان بود که افزایش عرضه حقوقی‌ها در کنار معاملات کد به کد و درون گروهی در آن قابل تامل بود. بازاری که تلاش می‌کرد با معاملات بلوکی حجم و ارزش خود را نسبت به روزهای گذشته بالاتر نگه دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان